Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nemecký minister práce Heil chce zamestnávať ukrajinských utečencov so základnými znalosťami nemčiny

Chce tak pomôcť utečencom z Ukrajiny nájsť si prácu čo najskôr.

18.11.2023 (SITA.sk) – Nemecký minister práce a sociálnych vecí Hubertus Heil je presvedčený, že zamestnávatelia v jeho krajine by do práce mali prijímať aj tých ukrajinských utečencov, ktorí sa ešte nestihli naučiť nemecký jazyk na správnej úrovni, ale majú jeho základné znalosti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Heil tak chce pomôcť utečencom z Ukrajiny nájsť si prácu čo najskôr. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje z rozhovoru ministra pre denník Welt.

Heil verí, že Ukrajincom sa podarí dostatočne naučiť jazyk nielen v školách, ale aj priamo v práci. Konštatoval pritom, že 100-tisíc Ukrajincov v Nemecku už absolvovalo integračné jazykové kurzy ďalších 100-tisíc tak urobí v blízkej budúcnosti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu dostalo dočasnú ochranu v Nemecku viac ako milión obyvateľov Ukrajiny.

Viac k témam: Nemecký minister práce a sociálnych vecí, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinskí utečenci, Utečenci
Zdroj: SITA.sk – Nemecký minister práce Heil chce zamestnávať ukrajinských utečencov so základnými znalosťami nemčiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií