fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nemocnica v Košiciach ruší všetky plánované operácie a hospitalizácie! Nakazil sa personál nemocnice

Máte tip? napíšte nám mailom

„Vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu týmto dňom bezodkladne rušíme všetky plánované operačné výkony a hospitalizácie, až do odvolania. Ambulantná starostlivosť o pacientov bude naďalej zabezpečená,informoval MUDr. Martin Paulo, výkonný riaditeľ pre liečebno-preventívnu starostlivosť.

Koronavírusom sa nakazil personál nemocnice

Nakazenie na COVID-19 evidujú u troch lekárov a dvoch sestier, infikovali sa mimo nemocnice „Sú to zamestnanci troch kliník, ktorí sa prioritne nestarajú o liečbu infikovaných pacientov koronavírusom. Aktuálne prebieha testovanie personálu a pacientov, ktorí prišli do styku s nakazenými zamestnancami,”  pre TASR to za nemocnicu potvrdilo ich komunikačné oddelenie.

Aktuálne je hospitalizovaných 16 pacientov nakazených vírusom COVID-19

Na Klinike infektológie a cestovnej medicíny (KICM) je izolovaných 14 pacientov, ďalší šiesti majú príznaky infekcie (tzv suspektní pacienti), u ktorých zatiaľ ochorenie COVID-19 testy nepotvrdili.
Dvaja pacienti sú vo vážnom stave, podstupujú oxygénoterapiu a majú obojstranný zápal pľúc.
Ďalší dvaja pacienti na Oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu, ich stav je kritický. Po úspešnej liečbe a zvládnutí kritického stavu bola jedna pacientka odpojená od pľúcnej ventilácie a presunutá späť na KICM.

Prečítajte si tiež:
Z obavy pred koronavírusom chceli v Peru upáliť netopiere

Infektológom pomáhajú spoľahlivé antigénové testy

„To, či ide o pacienta nakazeného vírusom COVID-19 alebo nie, pomáhajú rozlišovať tzv. rýchlotesty. Výsledok vyhodnotia za 15 až 30 minút. Tieto antigénové testy prioritne využíva KICM. Počas tohto týždňa očakávame dodávku niekoľko 1000 kusov týchto testov pre potreby nemocnice,” doplnil MUDr. Peter Kizek, PhD., výkonný riaditeľ pre vedu, výskum a vzdelávanie.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj unlp

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií