Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nemocnicu v Egypte zasiahla raketa, explózia podľa vlády súvisí s bojmi medzi Izraelom a Hamasom

Svedok z Taby, ktorá sa nachádza asi 200 kilometrov od Pásma Gazy, uviedol, že počul výbuch a videl stúpať hustý dym a prach.

27.10.2023 (SITA.sk) – Izraelská armáda tvrdí, že nemocnicu v egyptskom letovisku pri Červenom mori neďaleko hraníc s Izraelom zasiahla raketa. Ako referuje web news.sky.com, explózia v meste Taba podľa egyptskej spravodajskej televízie Al-Káhera súvisí s bojmi medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Podľa spomenutej televízie sa incident stal v piatok skoro ráno, pričom pri útoku na zdravotnícke zariadenie utrpelo zranenie šesť ľudí.

Svedok z Taby, ktorá sa nachádza asi 200 kilometrov od Pásma Gazy, uviedol, že počul výbuch a videl stúpať hustý dym a prach.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Raketa údajne zasiahla sanitku a obytnú budovu pre predstaviteľov nemocnice. Televízia Sky News nedokázala tieto správy nezávisle overiť.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Nemocnica, Pásmo Gazy, Raketový útok, Útok Hamasu na Izrael
Zdroj: SITA.sk – Nemocnicu v Egypte zasiahla raketa, explózia podľa vlády súvisí s bojmi medzi Izraelom a Hamasom © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií