Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nenecháme sa tak ľahko odbiť, reaguje Dostál na neúčasť koaličných partnerom v ústavnoprávnom výbore

Podpredseda výboru Ondrej Dostál (SaS) uviedol, že pokračovali neformálnou diskusiou.

10.11.2023 (SITA.sk) – Poslanec a podpredseda Ústavnoprávneho výboru NR SR Ondrej Dostál (SaS) podal do podateľne návrh na zvolanie ďalšej schôdze tohto parlamentného výboru.

Aktuálna situácia v polícií

Budú naň opäť pozvaní minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD), predsedníčka Úradu na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti Zuzana Dlugošová a právny zástupca dotknutých vyšetrovateľov Peter Kubina.

„Nenecháme sa tak ľahko odbiť. Do siedmich dní bude musieť byť ústavnoprávny výbor s rovnakou témou a s rovnakými pozvanými hosťami zvolaný znova,“ uviedol poslanec pre médiá.

Ústavnoprávny výbor Národnej rady SR, ktorý sa mal zaoberať aktuálnou situáciou v polícii a prvými krokmi nového ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD), nebol piatok uznášaniaschopný.

Pokračovali neformálnou diskusiou

Dôvodom bola neúčasť koaličných poslancov. Podpredseda výboru Ondrej Dostál (SaS) uviedol, že pokračovali neformálnou diskusiou.

Rokovanie výboru zablokovali svojou neúčasťou Tibor Gašpar, Ján Mažgút a Lucia Plevíková zo Smeru-SD, Richard Eliáš a Štefan Gašparovič z Hlasu-SD a Roman Michelko z SNS. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok odpovedal pred zasadačkou na otázky novinárov.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), mimoriadna schôdza, Minister vnútra SR, Politické čistky, Ústavnoprávny výbor NR SR
Zdroj: SITA.sk – Nenecháme sa tak ľahko odbiť, reaguje Dostál na neúčasť koaličných partnerom v ústavnoprávnom výbore © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií