Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nepál zasiahlo zemetrasenie s magnitúdom 5,6 a vyžiadalo si desiatky mŕtvych, úrady očakávajú nárast obetí (foto)

Zemetrasenie nastalo neskoro večer v čase, keď už mnoho ľudí spalo.

4.11.2023 (SITA.sk) – Nepálom otriaslo v piatok neskoro večer zemetrasenie, ktoré si podľa doterajších správ vyžiadalo najmenej 128 mŕtvych. Ako uviedla Geologická služba Spojených štátov (USGS), zemetrasenie s predbežným magnitúdom 5,6 vychádzalo z hĺbky 11 kilometrov. Epicentrum bolo v okrese Jajarkot asi 400 kilometrov severovýchodne od nepálskej metropoly Káthmandú.

Úrady očakávajú nárast počtu obetí, pričom poznamenali, že v mnohých oblastiach bola prerušená komunikácia. Zemetrasenie nastalo neskoro večer v čase, keď už mnoho ľudí spalo.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Zemetrasenie v Nepále (fotografie)

Zemetrasenia sú v hornatom Nepále bežné. Zemetrasenie s magnitúdom 7,8 v roku 2015 pripravilo o život približne 9-tisíc ľudí a poškodilo asi milión budov.

Viac k témam: Obete, Zemetrasenie
Zdroj: SITA.sk – Nepál zasiahlo zemetrasenie s magnitúdom 5,6 a vyžiadalo si desiatky mŕtvych, úrady očakávajú nárast obetí (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií