fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mladý muž neposlúchol rady tatéra: Po okúpaní v mori prišla smrť

Máte tip? napíšte nám mailom

Rady od tatéra netreba brať na ľahkú váhu!

Mladík, ktorý si nechal spraviť kérku, ignoroval rady svojho tatéra o tom, že sa nemá aspoň 2 týždne kúpať v mori či bazéne a šiel sa schladiť do vody v Mexickom zálive. Toto jeho nerozvážne správanie sa však nezaobišlo bez následkov.

Krátko po schladení sa v morskej vode dostal teplotu, zimnicu a v oblasti tetovania sa objavilo začevenanie. Keď sa jeho stav nezlepšoval ani po niekoľkých dňoch, bol hospitalizovaný. Lekári, ktorí videli už fialové škvrny pri tetovaní, predpokladali, že ich spôsobila mäsožravá baktéria s názvom vibrio vulnificus, ktorá mu doslova rozožrala kožu.

more-smrt-tetovanie-kupanie-1

Okrem toho, že jeho telo napadli tieto baktérie, trápila ho i cirhóza pečene, čo bolo dôvodom, prečo sa zdravotnícky personál obával infekcie ešte viac. Predpokladá sa totiž, že pacienti, ktorých trápi toto chronické ochorenie pečene, majú len malé množstvo neurofilov – dôležitých bielych krviniek – ktoré výrazne pomáhajú v boji s infekciami.

Mladý pacient dostal silné antibiotiká, no ani nie 24 hodín po prijatí do nemocnice ho museli lekári napojiť na prístroje, pretože mu začali zlyhávať orgány. Jeho telo totiž bojovalo so septickým šokom. Po dvoch týždňoch začala infekcia pomaly ustupovať, a tak si zdravotníci mysleli, že to mladík zvládne. Po necelých dvoch mesiacoch ale mladý muž zomrel na zlyhanie obličiek.

Prečítajte si tiež:
Poslanci predložili novelu zákona, ktorá by mala zakázať chov zvierat na kožušiny

more-smrt-tetovanie-kupanie-2

Rady expertov sa zhodujú – varujú pred tým, že ponorenie čerstvej rany, za ktorú sa považuje aj tetovanie, predstavuje veľkú hrozbu infekcie. Preto, ak si dáš novú kérku alebo sa len poraníš, mal by si sa aspoň po dobu 2 týždňov vyhýbať nielen morskej vode, ale aj vode v bazénoch.

Zdroj: BJM Case Reports

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií