fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zákon je na neho krátky: Muž nepracuje 12 rokov a zarába viac ako 40 000 eur ročne!

Máte tip? napíšte nám mailom

Zarába viac ako 40 000 eur ročne. Zle postavený zákon priniesol bývalemu zamestnancovi mestského úradu vo francúzskom meste Pérols už 483 000 eur.

Nepracuje
Zdroj: Googlemaps

Nechodiť do práce, no dostávať pravidelne výplatu je snom každého zamestnanca. Avšak, pre starostu Pérols sa to stalo nočnou morou. Už viac ako 12 rokov je toto malé mestečko, len niekoľko kilometrov od známeho francúzskeho mesta Montpellier, nútené platiť štátneho zamestnanca, nakoľko mu riadiace stredisko ešte stále nenašlo vhodné nové pracovné miesto. Muž bol prepustený v dôsledku sporu s bývalými mestskými predstaviteľmi.

Nelogická situácia

„Myslím si, že riadiace centrum nevykonalo svoju prácu, nakoľko mu ešte stále nenašlo prácu,“ spochybňuje postup a prácu Strediska verejnej služby starosta Pérols Jean-Pierre Rico.

Na druhej stane sa Christian Bilhac, prezident riadiaceho Strediska verejnej služby regiónu Hérault, bráni so slovami, že je povinný dodržiavať zákon. „Takáto situácia nemusí byť logická, ale je legálna,” uviedol pre denník Midilibre na svoju obranu.

Zdroj: Unsplash

Podpora od občanov

Situácia, ktorá je legálna, prináša mestečku Pérols každým mesiacom ďalšie a ďalšie problémy. Mesto sa rozhodlo chrániť a už niekoľko rokov pravidelne prichádza s novými návrhmi, no bezúspešne. Starosta Pérols, ktorý tento prípad prebral po svojom zvolení v roku 2014, zaplatil na súdnych sporoch už viac ako 31 000 eur. Jeho konanie podporujú občania, no bohužiaľ štát a zákon majú na jeho požiadavku zmeny zákona iný názor.

Prečítajte si tiež:
Na Slovensku sa už objavila vzácna ,,Vianočná hviezda,,

Nezarába sám

Bývalý zamestnanec radnice teda naďalej poberá 75 % svojej hrubej mzdy. Navyše, ďalších 30 štátnych zamestnancov regiónu Hérault využilo rovnaké právo a poberajú svoju mzdu bez toho, aby vykonávali akúkoľvek činnosť.

Podobný prípad sa odohral aj v inom meste Francúzska. Bývalému zamestnancovi boli vyplácané 3/4 mzdy, pokým neodišiel do dôchodku. Následne však dostal rovnaký dôchodok, ako keby zastával pozíciu. Aj preto sa starosta Pérols rozhodol podať žalobu na francúzsku štátnu radu. Jeho cieľom je prehodnotenie a zmena zákona.

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií