fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nesmie sa len mlčky prizerať, keď novinári odhaľujúci korupciu čelia hrozbám, tvrdí minister Káčer

Europoslancovi Ivanovi Štefancovi sa podarilo zaradiť portrét Jána Kuciaka medzi oficiálne dary Európskeho parlamentu, ktoré v ňom budú následne vystavované.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.2.2023 (SITA.sk) – Nesmieme sa len mlčky prizerať, keď novinárky a novinári odhaľujúci korupciu a prešľapy mocných čelia nenávisti, hrozbám či spochybňovaniu ich integrity. Bez silných, slobodných a nezávislých médií, ktoré pátrajú po pravde, demokracia nemôže prežiť.

Uviedol to poverený minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer, ktorý si pripomenul pamiatku zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Námestia volajúce po zmene

Káčer uviedol, že Ján a Martina chceli žiť v slušnom a spravodlivom štáte, ktorý nezneužíva svoju moc a dbá na dodržiavanie pravidiel.

Zomreli však rukami tých, ktorí si takéto hodnoty nielenže nectia, ale ešte ich aj vedome ničia a dokonca vraždia nositeľov takýchto cností. Odpoveďou boli plné námestia volajúce po zmene, návrate slušnosti a spravodlivosti,“ uviedol šéf diplomacie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Piate výročie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej (fotografie)

Pamiatku Jána a Martiny si uctil aj europoslanec Ivan Štefanec (KDH), ktorému sa podarilo zaradiť portrét Jána Kuciaka od slovenskej výtvarníčky Veroniky Rónaiovej medzi oficiálne dary Európskeho parlamentu, ktoré v ňom budú následne vystavované.

Prečítajte si tiež:
Gröhling: Prelomenie veta prezidentky poslancami OĽaNO spolu s kotlebovcami je zradou zdravého rozumu

Obraz s podobizňou Kuciaka

Obraz s podobizňou Jána Kuciaka bude pripomínať všetkým europoslancom a aj návštevníkom europarlamentu dve chladnokrvné vraždy mladých snúbencov, ktoré sa stali zrkadlom a symbolom doby, ktorá sa viac nesmie zopakovať v žiadnej krajine Európskej únie,” povedal Štefanec s tým, že sa nesmie zabúdať na to, čo vražde novinára a jeho snúbenice predchádzalo.

Predchádzali jej dlhoročné slovné útoky najvyššie postavených politikov na novinársku obec, ktorá si len poriadne robila svoju prácu. Vládni predstavitelia ich označovali za zahraničných zapredaných zradcov a vtedajší minister vnútra Kaliňák zľahčoval Kočnerove vyhrážky na Jána Kuciaka. Vtedajší úradujúci premiér Róbert Fico nazval novinárov „špinavými protislovenskými prostitútkami“,” zdôraznil Štefanec a doplnil, že k vládnym činiteľom mali na strane druhej otvorené dvere ľudia prepojení na mafiu.

Aj preto sa téma slobody médií a bezpečnosti novinárov stala jednou z priorít ľudskoprávnej agendy slovenskej diplomacie,” uzavrel Štefanec.

Viac k témam: europoslanec, Korupcia, Médiá, Minister zahraničných vecí, Vražda Jána Kuciaka
Zdroj: SITA.sk – Nesmie sa len mlčky prizerať, keď novinári odhaľujúci korupciu čelia hrozbám, tvrdí minister Káčer © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Investičné fórum Proxenty: Včas sú peniaze
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií