Nestíhate? Vyskúšajte týchto 7 praktických tipov, ako si urobiť čas na všetko

Nestíhate? Vyskúšajte týchto 7 praktických tipov, ako si urobiť čas na všetko

Nemám čas, nestíham, neskôr to urobím… toto sú časté slovné spojenia, ktoré vychádzajú z našich úst. Ako si predsa máme nájsť čas na seba, svojich blízkych, keď máme toľko povinností?

Prinášame vám tipy, vďaka ktorým si svoj čas lepšie zorganizujete a získate, čo najviac z každého dňa, týždňa a mesiaca.


1. Napíšte si zoznam všetkých vašich plánov a denných cieľov, aby ste si boli istí, že na ne nezabudnete alebo ich nepresuniete na druhý deň. Vďaka tomuto zoznamu budete vedieť, čo ste potrebovali spraviť, čo ste si chceli prečítať, pozrieť v telke, čo nakúpiť v obchode…

2. Dobre využite čas počas menšej pauzičky. Zatiaľ, čo cestujete vo vlaku, stojíte v rade alebo čakáte na kamarátov nestrácajte čas hraním hier, ale radšej si prečítajte knižku, prejdite si niečo do školy alebo len tak zavolajte niekomu blízkemu.

3. Nestrácajte čas sledovaním reklám, ale radšej si zaobstarajte televíziu, ktorá ich vie preskočiť. Druhým variantom je napríklad pozeranie online filmov či seriálov. V súčasnosti totiž reklamy trvajú veľmi dlho, čo nám vie niekedy vziať z denného režimu aj hodinu.

4. Dobrou voľbou je zapisovať si, čo ste počas dňa urobili. Aj keď vám to trochu bude trvať, je dobré vedieť pozrieť sa na svoje denný harmonogram. Možno v ňom objavíte chvíle, ktoré by ste zo svojho denného režimu mohli vypustiť a nahradiť ich niečim efektívnejším.

5. Delegujte povinnosti a zodpovednosti aj na druhých a nenechajte všetko na seba. Touto radou sa môžete riadiť v pracovnom, ale i v súkromnom živote. Delegujte bežné povinnosti, ako vynesenie odpadkov, nákup potravín či vysávanie na manžela či deti.

6. Nebuďte leniví a radšej obetujte 5 minút na upratovanie, aby sa vám toho nenakopilo veľa na jeden deň. Nie je dobré odkladať svoje veci, preto ak sa vám naozaj nechce, spravte radšej aspoň niečo ako nič.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  10 vecí, ktoré by si mala spraviť, ak je tvoj milostný život hotová katastrofa

7. Odpočiňte si vždy skôr, ako predtým, keď ste vyčerpaní. V ideálnom prípade by ste mali mať prestávku 10 minút po 50 minútach práce a k tomu jeden celý deň v týždni iba pre seba. Ak si toľko neviete dovoliť, tak si nájdite aspoň trošku času pre seba. Pamätajte, že vaša produktivita závisí od vaše fyzickej energie.

Neváhajte a vyskúšajte tieto tipy, aby ste aspoň trochu času ušetrili pre seba a svojich blízkych.

Foto: Pixabay
Zdroj: brightside.me

Google+ Linkedin

Written By :

"Rozdávaj úsmev, niet človeka, čo by na neho nebol odkázaný..." :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*