fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Spoločnosť Nestlé: Len recyklovateľné a opätovne použiteľné obaly!

Máte tip? napíšte nám mailom

Spoločnosť Nestlé dlhodobo vníma globálny environmentálny problém rastúceho objemu plastového odpadu, ktorý končí na skládkach, ale aj v riekach a oceánoch.

Inovuje preto svoje výrobné procesy a obchodné modely, aby tvorbe plastového odpadu predchádzala alebo ju obmedzila. Na Slovensku Nestlé zaznamenalo prvé výsledky už v roku 2013. Odvtedy žiadny odpad z výroby nekončí na skládkach a je buď recyklovaný (90 %), alebo energeticky zužitkovaný (10 %). V rámci spolupráce so spoločnosťou ENVI – PAK, s ktorou sa podieľa na budovaní lokálneho systému triedenia a recyklácie, spoločnosť Nestlé na Slovensku prispela len v roku 2017 k zníženiu emisií CO2 o 1 327 ton.

Spoločnosť v tejto oblasti prijíma aj ďalšie opatrenia. Okrem prechodu na 100 % recyklovateľné alebo znovu použiteľné obaly chce do roku 2025 dosiahnuť v Európe 90 % zber svojich PET fliaš. Súčasne chce aj zmeniť ich zloženie, aby obsahovali 25 % recyklovanej suroviny.

Do roku 2025 chce len recyklovateľné a opätovne použiteľné obaly.

Plastový odpad patrí k najzávažnejším environmentálnym problémom týkajúcim sa celého sveta. Chceme nájsť riešenie na zabezpečenie zníženia objemu odpadu, jeho opakované použitie a recykláciu. Našou ambíciou je do roku 2025 vo výrobe dosiahnuť 100 % recyklovateľných a opätovne použiteľných obalov,“ hovorí Mark Schneider, generálny riaditeľ Nestlé S.A.

Prečítajte si tiež:
Temné tajomstvá o slávnych ľuďoch! Kto bol rasista a kto mal otrokov?!

Nestlé sa celosvetovo zameriava na 3 kľúčové oblasti:

  • elimináciu nerecyklovateľných plastov,
  • podporu používania lepšie recyklovateľných plastov a
  • elimináciu alebo zníženie používania kombinovaných obalových materiálov.

Zároveň chce:

  • zohrávať aktívnu úlohu pri formovaní dobre fungujúcich systémov zberu, triedenia a recyklácie vo všetkých krajinách, v ktorých Nestlé podniká;
  • spolupracovať s obchodnými partnermi a profesijnými organizáciami na vývoji obalových riešení redukujúcich používanie plastov, uľahčujúcich recykláciu a rozvíjajúcich nové spôsoby eliminácie plastového odpadu;
  • uvádzať na plastových obaloch informácie o recyklácii, aby s nimi mohli spotrebitelia správne nakladať;
  • zvyšovať podiel recyklovaných plastov vo svojich obaloch, vrátane ich 25 %-ného podielu v PET fľašiach v Európe do roku 2025, a tým podporiť trh s recyklovanými plastmi.

Zdroje: nestle.sk, teraz.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií