fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Neuveriteľná “krádež”: Termity zjedli desať miliónov rupií ukrytých v skrini!

Máte tip? napíšte nám mailom

Mladá žena objavila po smrti svojej babky 10 miliónov rupií ukrytých v skrini. Radosť však vystriedal smútok. Peniaze boli kompletne zničené termitmi.

Príbeh ako zo zlého sna sa stal v Indonézii. Mladá, 23-ročná Putri Buddin objavila po smrti svojej starej mamy bankovky vo veľmi zlom stave. Všetkých 10 miliónov rupií bolo rozožratých na kúsky. Úspory starej ženy, ktoré odložila v skrini pre svoju vnučku, sa stali potravou pre tento malý hmyz.

Úspory na zjedenie

Pred niekoľkými rokmi dala Putri Buddin svojej babičke obálku s 3 miliónmi rupií (približne 200 eur), aby si kúpila to, čo potrebuje. Podľa indonézskych novín je to o niečo menej ako súčasná minimálna mesačná mzda v Jakarte, hlavnom meste krajiny. Tento rok bol vládou stanovený minimálny plat na 3,9 milióna rupií (približne 250 eur).

Prečítajte si tiež:
Modelky Victoria Secret prehovorili! Toto je tajomstvo dokonalej instagramovej fotky

Stará mama však peniaze odmietla, no na naliehanie vnučky si ich nechala a odložila v obálke do skrine. Postupne odložila ďalšie peniaze a počas niekoľkých rokov sa jej podarilo našetriť skutočne vysokú sumu: až 10 miliónov rupií (približne 640 eur).

Rozožrané na prach

Po jej smrti sa vnučka rozhodla upratať jej skriňu. Na jej prekvapenie v nej objavila kvetináč, ktorý obsahoval jedno plastové a jedno papierové vrecko. V každom z nich bol uložený jeden zväzok peňazí.

Peniaze v papierom vrecku sa však stali hniezdom termitov a boli kompletne zničené a rozožrané na prach. Zväzok bankoviek v druhom sáčku, v hodnote 5,4 milióna rupií (približne 350 eur), bol zničený len čiastočne. Mladá žena sa rozhodla s peniazmi navštíviť indonézsku banku s cieľom vymeniť ich. Bohužiaľ, pochodila len s výmenou 1,05 milióna rupií (65 eur). Ako uviedol hovorca indonézskej banky, zvyšné poškodené bankovky nie je možné použiť na finančné transakcie, a z toho dôvodu nemôže dôjsť k ich výmene.

Podľa nariadenia banky, nahradiť sa môžu iba bankovky, ktoré sú poškodené najviac zo 67%. Napriek obrovskému rozčarovaniu a následnému smútku, mladá Putri Buddin s výmenou 1,05 milióna rupií (približne 65 EUR) súhlasila. Zvyšok poškodených peňazí skončil v smetnom koši.

Prečítajte si tiež:
Psychologička tvrdí: Podávanie ruky pri zoznamovaní je základ
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií