fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Neuveriteľný príbeh Waleských futbalistov vo filme! Zachytáva emócie mužov na trávniku i mimo neho

Máte tip? napíšte nám mailom

Don’t Take Me Home

Minulý rok bol pre Drakov z Walesu výnimočný. Po takmer 60 rokoch sa totiž prebojovali až na majstrovstvá Európy vo futbale, ktoré sa konali v lete 2016. Tím, ktorý sa mohol pochváliť naozaj skvelými hráčmi, sa nakoniec prebojoval až do semifinále, kde ich nádej na veľkolepé víťazstvo zmarili Portugalčania na čele s Ronaldom. 

Teraz pre svojich fanúšikov prichystali film, ktorý je podľa slov tvorcov omnoho viac, než len príbehom Eura 2016. Zachytáva dlhoročnú cestu tímu, ktorý sa po dlhej pauze vrátil na trávniky vyvolených a bojoval o titul majstra. Film ponúka fanúšikom nahliadnuť do zákulisia družstva a zistiť, akí sú hráči mimo ihriska a spoznať emócie, ktoré kolujú žilami silných mužov po zápase. Úprimná radosť a slzy v očiach snáď hovoria za všetko.

Don’t Take Me Home – trailer

Dokumentárna snímka nesie názov Don’t Take Me Home podľa piesne, ktorú armáda fanúšikov spieva na každom ich zápase. Červení draci sa na filmové plátna všetkých kín Veľkej Británie dostanú už 3. marca 2017.

Prečítajte si tiež:
Zafilmujte sa. Predstavujeme vám najlepšiu 10-ku filmov v roku 2019. Prekvapil aj Star Wars

“Nie je to len o Eure, je to príbeh tímu a krajiny, ktorá sa spamätáva z tragickej smrti spoluhráča Garyho Speeda. A tiež je to príbeh Chrisa Colemana, ktorý sa s tým musel vysporiadať, aj keď tím hráčov naďalej smúti,” znejú slová tvorcu filmu. “Za posledných 60 rokov sa Wales pokúšal, no nedokázal sa kvalifikovať na hlavných majstrovstvách. Všetky problémy však odišli, a tak smoliari môžu začať konať. Ale čo nemožno poprieť je, že keď sa Wales konečne dostal na tento trávnik, vyžíval sa v tom naplno,” dodáva Jonny Owen.

wal

Dokument obsahuje zostrihy zo zápasov a už v upútavkách si môžeme všimnúť, že v ňom bude spomenuté aj Slovensko. A to nielen raz!

Zdroj: youtube.com  faw.cymru  dont-take-me-home.com  facebook.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií