fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nevieš, či je to ten pravý? Zistíš to podľa týchto piatich znamení

Aj keď sa niekedy zdá, že už si konečne stretla toho pravého, s ktorým prežiješ skvelý život, postavíš dom a zasadíš strom, vesmír to chce niekedy inak. Láska je síce skvelá, krásna a úžasná, ale nie vždy sa podarí.

Toto je 5 príkladov toho, čo budeš cítiš vtedy, ak to nebude správne:

1. Všetko je to o sexe

Skvelý sex je naozaj oslobodzujúci, rozširuje obzory a spoznávame vďaka nemu svoju identitu, doposiaľ neodhalenú. Všetko má však svoj čas. Pobláznenie trvá asi tak dva roky. Navyše, ak je vzťah iba o sexe, je to ako keby si jedla nezdravé jedlo. Na chvíľu je ti síce fajn, zakrátko si však zase hladná.  Zamilovanie sa do sexu a nie do človeka je síce fajn, ale nie dlhodobo.

2. Opustil by ťa kedykoľvek

Ak počas celého vzťahu čakáš a obávaš sa, že ťa kedykoľvek opustí, zrejme ti už tvoji priatelia povedali, že to asi nebude ten pravý. Cítiš sa zle, lebo rozmýšľaš nad tým, či náhodou neflirtuje s inou babou na párty? Necíť. Nie  je to tvoja chyba. Zrejme ti dal dosť dobrý dôvod na to, aby si si to myslela. Ak je vzťah správny a si v ňom spokojná, zrejme neuvažuješ  každú minútu o tom, či sa nevráti domov a nepovie, že ťa opúšťa kvôli inej babe.

3. Tvoje sebavedomie je ukotvené vo vzťahu

Neodpísal ti na poslednú správu a ty si odrazu myslíš, že ťa nikto nikdy nebude milovať, lebo na to nie si dosť dobrá? Povedal ti, že už nikdy nespoznáš nikoho tak dobrého, ako je on? A ty si mu uverila?

Dovoľ mi uviesť ťa späť do reality. Na tomto svete je minimálne miliarda iných ľudí, do ktorých by si sa mohla zamilovať. Dokonca aj keď si vyberavá. Ak vzťah spôsobuje, že sa necítiš dosť dobrá a nemáš rada samú seba, asi nebude ten správny.

4. Posúvaš svoje hranice aj keď to bolí

Spoločnosť nastavila monogamný vzťah ako  normu, ktorou sa všetci riadime, skutočnosť je však taká, že je to voľba partnerov a nie povinnosť. Existuje mnoho ľudí,  ktorí majú otvorený vzťah s partnerom a vyhovuje im to. Je to však v poriadku iba v prípade, že to obidvom partnerom vyhovuje a nie je to nepríjemné alebo nepohodlné.

5. Cítiš sa nevypočutá

Potrebuješ sa vyrozprávať, ale nepočúva ťa? Máš rada veľa sexu, ale on ho odmieta viac ako dvakrát týždenne? Je viac ako možné, že ty a tvoj partner vnímate lásku odlišne a práve kvôli tomu máte vo vzťahu viac problémov ako radosti.

Zdroj: elitedaily.com

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií