fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Neviete, ako bojovať s hnevom? Poradíme vám

Máte tip? napíšte nám mailom

Každá z nás to pozná – nahnevá nás maličkosť alebo niečo podstatnejšie a zrazu nevieme, čo máme robiť, ako zvládnuť hnev a vyčistiť si hlavu. Prinášame vám 5 tipov ako zabojovať s hnevom.

1. Čokoláda         

Na nervy nie je nič lepšie ako čokoláda. Táto hriešna pochutina má upokojujúce účinky a vyvoláva pocit šťastia. Je to prvá vec, po ktorej žena siahne, keď je nahnevaná, smutná a potrebuje vypnúť.

2. Hudba

Skryť sa pred svetom a problémami pomôže hudba. Je na každej z nás, akému žánru dá prednosť. V hneve však uprednostňujeme niečo s rýchlejším tempom, kričiace. Najprv si uvedomujeme iba hudbu, melódiu, až neskôr text. Hudba nás úplne pohltí a ani nevieme ako a je nám zrazu lepšie a dokážeme rozmýšľať inak.

3. Šport

Keď nepomohla čokoláda alebo hudba je čas na šport. Pri fyzickej práci sa sústredíme viac na vykonávajúcu aktivitu, aj keď popri tom rozmýšľame. Polhodinka behu či pár brušákov, či iný druh športu a človek je uvoľnenejší, plný energie. Patrí tu aj krátka prechádzka v lese, parku, aj po chodníku. Hnev sa po pár minútach stratí a nahradí ho pocit šťastia rovnako ako pri čokoláde. V tomto prípade bez pribúdajúcich kíl.

Prečítajte si tiež:
Sexuálne rekordy: Varujeme, niektoré sú len pre silné povahy

4. Rozhovor s kamarátkou

Je to proste tak. Porozprávať sa s kamarátkou a vypočuť si jej názor je ďalším účinným liekom. Kamarátke môžeme povedať všetko aj niekoľkokrát za sebou. Po hodinovom monológu a krátkom dialógu nakoniec zistíme, že nám odľahlo a hnev trochu ustúpil.

5. Film alebo kniha  

Pozrieť si dobrý film alebo prečítať zaujímavú knihu pomáha zmierniť hnev tiež. Vtiahne nás to do inej reality, ako je tá naša. Oddýchneme si a zároveň vypneme aspoň na chvíľu. Najlepšie na tom je, že myšlienkami sme vtedy úplne inde.

Skúste po najbližšej hádke, hneve vyskúšať naše tipy, ako bojovať s hnevom. Veríme, že vám pomôžu.

Foto: www.pexels.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií