Neviete vybrať vhodné meno pre vaše bábätko? Týchto 7 rád vám s tým pomôže – nebudete váhať už ani sekundu!

Neviete vybrať vhodné meno pre vaše bábätko? Týchto 7 rád vám s tým pomôže – nebudete váhať už ani sekundu!

reklama

Tradičný Miško či moderný Max? Slovenská Evka či nezvyčajná Skarlet? Krátke či dlhé, rýdzo slovenské či zahraničné… Možností je neúrekom, len rozhodnúť sa je ťažšie. Meno dávame svojmu dieťatku na celý život, o to viac si s tým teda lámeme hlavu. Neviete si dať rady? Zvážte týchto 7 tipov a uvidíte, že v tom budete mať jasno!

Internet náš každodenný

Žijeme v 21. storočí, prečo teda nevyužiť výdobytky modernej doby a nepomôcť si dobrým “strýčkom gúglom”. Posurfujte po internete a sociálnych sieťach a uvidíte, že TO pravé meno vám doslova brnkne do nosa.

reklama

Ihrisková inšpirácia

Možno vám to príde smiešne, v skutočnosti je to však úplne logické. Skúste vybehnúť na ihrisko a započúvajte sa, ako rodičia kričia na svoje deti. O pár rokov budete v rovnakej situácii a tu si môžete naživo otestovať, či vám dané meno bude dobre znieť. Prípadne môžete naraziť na chutnú zdrobneninu, ktorá sa vám vryje do srdiečka.

Test životnosti

Zvážte, či bude meno “v kurze” aj po rokoch. Hoci vám napríklad taký Dionýz môže znieť netypicky a zaujímavo, môže sa veľmi ľahko stať, že sa po rokoch úplne vytratí z kalendára. Rovnako sa však nenechajte zlákať ani aktuálnymi seriálovými či filmovými hviezdami. Určite máte v čerstvej pamäti, aký rozruch narobil obľúbený turecký seriál, po ktorom začali po Slovensku “pobehovať” desiatky Šeherezád. Za to by sa vám váš potomok v budúcnosti asi nepoďakoval.

Význam prekladu

Možno vám to prvotne nenapadne, dajte si však pozor aj na to, čo dané meno znamená v iných jazykoch. V dnešnej dobe sú brány do zahraničia otvorené, preto nikdy neviete, v akých končinách váš potomok zakotví. Určite by mu nebolo príjemné, ak by jeho meno predstavovalo nejaké hanlivé pomenovanie či nadávku. Buďte obozretní.

Test nátlaku a napätia

Nenechajte sa k žiadnemu menu dotlačiť. Čo na tom, že všetky ženy vášho rodu sa volajú Hortenzie už po niekoľko generácií, vy nie ste povinná v tejto tradícii pokračovať.

Taktiež určite nedávajte meno po niekom, s kým máte zlé zážitky alebo na koho nespomínate zrovna v najlepšom. Bude sa vám ten človek totiž s tým menom po každé spájať a to určite nechcete. Dôležité je spájať si s daným menom vaše dieťa a nie kohokoľvek iného.

Pozor na prezývky

Achillova päta všetkých mien. Hoci neviete prísť na všetky možné prezývky, skomoleniny či odvodeniny potenciálneho mena vášho potomka, skúste sa zamyslieť nad tým, či by nemohol byť kvôli menu urážaný či zosmiešnený. Určite s tým máte sami skúsenosti, tak ho od tejto nepeknej skúsenosti uchráňte.

 

 

 

Zdroj: https://najmama.aktuality.sk/clanok/266580/bude-to-adamko-lukas-ci-emka-7-testov-ktore-odhalia-to-prave-meno-pre-vase-dieta/?AT=wgt.hp_hp-najcitanejsie-3hod.c.x…B

Foto: https://pixabay.com/sk/b%C3%A1b%C3%A4tko-neha-l%C3%A1ska-rodi%C4%8D-957194/

 

0
0
reklama
Google+ Linkedin

Autor príspevku:

Umenie mlčať je ťažšie ako schopnosť hovoriť. Mnohí hovoria, lebo nevedia mlčať a mnohí mlčia, lebo nevedia čo povedať. Dať slová na papier umožní neumlčať vypovedané, alebo vypovedať umlčané. Napísané dáva možnosť oživiť premlčané a zvýrazniť nevypovedané. Práve pre to píšem. :)