Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nevymenovanie Huliaka za ministra slúži prezidentke na naťahovanie času, vraj ho potrebujú aj Lipšic a čurillovci

„Argument prezidentky, že nevymenuje vládu, pokiaľ bude za ministra životného prostredia nominovaný pán Huliak je absurdný a nemá žiadny základ v Ústave SR.“

22.10.2023 (SITA.sk) – Nominant Slovenskej národnej strany (SNS) na post ministra životného prostredia Rudolf Huliak slúži prezidentke Zuzane Čaputovej na naťahovanie času. Vo videu na sociálnej sieti to tvrdí predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico.

„Argument prezidentky, že nevymenuje vládu, pokiaľ bude za ministra životného prostredia nominovaný pán Huliak je absurdný a nemá žiadny základ v Ústave SR,“ myslí si Fico.

Dostatok času na nákup zbraní

To, že nominant národniarov má iný názor ako ochranárske mimovládne organizácie, ktoré podľa Fica „podľa všetkého kradli pri čerpaní eurofondov ako straky a boja sa Huliaka ako čert kríža“, nepovažuje predseda strany Smer za dôvod na to, aby prezidentka bránila vzniku vlády.

Viac o téme: Ficova vláda (koalícia Smer-SD, Hlas-SD a SNS)

Šéf Smeru je toho názoru, že hlava štátu to robí preto, aby pre úradnícku vládu zaistila dostatok času na nákup zbraní, a tiež preto, lebo „jej Lipšic a jej čurillovci“ potrebujú čas na zničenie dôkazov proti nim.

Prezidentke je podľa neho jedno, že je po voľbách a vznikla nová vládna väčšina a myslí si tiež, že jej nezáleží na názore verejnosti, vzhľadom na to že už nemá v pláne kandidovať.

Sťažnosť podaná Huliakom

Fico je tiež toho názoru, že ak by Čaputová chcela, no podľa neho nechce, mohla by vymenovať vládny kabinet bez Huliaka. A poveriť iného člena vlády dočasným vedením envirorezortu.

„Pána Huliaka však musí oficiálne svojím rozhodnutím odmietnuť a odôvodniť, prečo sa jej nepáči. A potom bude čeliť na Ústavnom súde sťažnosti podanej pánom Huliakom,“ vraví ďalej Fico. Tvrdí tiež, že hlava štátu si je vedomá toho, že nemá ústavné dôvody na to, aby Huliaka odmietla.

„Rovnako vie, že argument, že nevymenuje vládu, pokiaľ nebude kompletná je nezmysel, ako voda v prútenom koši,“ vraví Fico a dodáva, že on jej predsa kompletnú vládu navrhol.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister životného prostredia SR, Predseda strany Smer-SD, Prezidentka SR, Ústava SR
Zdroj: SITA.sk – Nevymenovanie Huliaka za ministra slúži prezidentke na naťahovanie času, vraj ho potrebujú aj Lipšic a čurillovci © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií