fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nezamestnanosť v Česku mierne vzrástla, uchádzačov o zamestnanie evidovali o niekoľko tisíc viac

Oproti rovnakému mesiacu predošlého roka miera nezamestnanosti vzrástla o 0,3 percentuálneho bodu na 3,9 %.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.2.2023 (SITA.sk) – Miera nezamestnanosti v Českej republike v januári v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka stúpla o 0,3 percentuálneho bodu na úroveň 3,9 percenta. Informoval o tom v stredu na svojej internetovej stránke Úrad práce ČR. V závere januára v krajine evidovali celkovo 283 059 uchádzačov o zamestnanie. Bolo to o 11 256 viac ako v predchádzajúcom mesiaci a o 15 983 viac ako v januári 2022.

„Sme síce svedkami určitého mierneho rastu nezamestnanosti, ale na začiatku roka je to zvyčajný jav. Okrem toho od firiem vďaka nášmu podrobnému prieskumu vieme, že osem z desiatich veľkých zamestnávateľov stále hľadá nových pracovníkov a dve tretiny tiež plánujú zvýšenie miezd,” uviedol český minister práce a sociálnych vecí Marian Jurečka.

Viac k témam: Český minister, Nezamestnanosť v ČR
Zdroj: SITA.sk – Nezamestnanosť v Česku mierne vzrástla, uchádzačov o zamestnanie evidovali o niekoľko tisíc viac © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií