fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Neželaná návšteva? TAKTO sa zbavíte hlodavcov vo vašej domácnosti!

Máte tip? napíšte nám mailom

Krútite hlavou nad tým, prečo si práve vašu domácnosť vybrali za dočasný domov hlodavce? Ak neviete, ako sa ich zbaviť, vsaďte na tieto osvedčené tipy.

Myši vedia v domácnosti narobiť poriadne nepríjemnosti. Obdobie jesene zo sebou nesie jesenné upratovanie, kedy sa často upratujú povaly a staré pivnice. Preto sa neraz myši vyskytnú aj tam, kde by ste ich vôbec nečakali. Stačí malý okamih a už sú v dome.

Hlodavce prenášajú mnoho chorôb a nanešťastie dokážu prehrýzť aj káble. Jasným znamením, že sa vo vašej domácnosti nachádzajú myši sú výkaly. Často sú čiernej farby vo veľkosti zrnka ryže. U potkanov je toto zrnko ešte mohutnejšie. Taktiež môžete spozorovať, že máte prehryzené krabice od jedla. Ak neviete, ako sa zbaviť hlodavcov, pozrite sa na tento overený postup.

Hlodavce v domácnosti? Zbavte sa ich krok za krokom

  1. Nájdite vstup. Prvý krok spočíva v tom, že musíte zistiť, kadiaľ myši do domácnosti prichádzajú a kde sa zdržiavajú najviac. Len takýmto spôsobom zistíte, kde je vhodné vytasiť všetky pasce.
  2. Nastražte pasce. I keď sa vám táto možnosť bude zdať staromódna, skutočne to funguje. Zdá sa, že mechanické pasce na myši sú ešte stále najefektívnejším spôsobom. Nastražte ich tam, kde myši do domu  prichádzajú, ako aj na miesto, kde máte uložené jedlo.
  3. Zatesnite diery. Myš sa zmestí do otvoru, ktorý je taký veľký asi ako minca. To znamená, že sa musíte postarať o to, aby možné vzniknuté diery boli utesnené. Použite silikón, izolačku, alebo iné prostriedky.
  4. Orežte stromy, aj kríky. Exteriér domu je tiež dôležitý. Myši a hlodavce sa skrývajú aj v konároch kríkov alebo v dreve, ktoré je uskladnené na zimu. Preto drevo uschovávajte pomerne ďalej od domu.
  5. Skladujte múdro. Uvedomte si, že hlodavce chcú jedlo, preto ho uschovajte v plastových a sklenených miskách, kam sa tak  jednoducho nedostanú.
Prečítajte si tiež:
8 zaujímavostí o jednom z najkrajších chrámov na svete

Máte aj vy nejaké rady ako sa zbaviť hlodavcov? Napíšte nám

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií