fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nicholsonová zakladá novú stranu a bude líderkou, dianie na politickej scéne pôsobí na projekt ako urýchľovač

Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová ďalej informovala, že svoj projekt bude predstavovať postupne od názvu až po jeho tváre, s čím začne v najbližších týždňoch.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.1.2023 (Webnoviny.sk) – Europoslankyňa a bývalá členka strany Sloboda a Solidarita Lucia Ďuriš Nicholsonová zakladá novú politickú stranu, ktorej bude líderkou.

Plánuje veľké stretnutie

Ako ďalej informoval denník Pravda, v projekte je momentálne 90 ľudí a chystajú sa na zber podpisov.

Dianie na našej politickej scéne pôsobí na náš projekt ako urýchľovač. Dokážeme sa prispôsobiť termínu volieb, ktoré, zdá sa, budú predčasné. Plánujeme veľké stretnutie, kreujeme štruktúry, stanovy a program a spustili sme proces registrácie strany,” uviedla Ďuriš Nicholsonová.

Spájanie demokratických síl

Europoslankyňa ďalej informovala, že svoj projekt bude predstavovať postupne od názvu až po jeho tváre, s čím začne v najbližších týždňoch.

Dodala, že sa už stretla s predsedom strany Spolu – občianska demokracia Miroslavom Kollárom, s dočasne povereným ministrom životného prostredia a členom občiansko-demokratickej platformy v hnutí Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Jánom Budajom či s bývalým predsedom vlády SR Mikulášom Dzurindom.

Rozprávali sme sa o spájaní demokratických síl. Mám naplánované i ďalšie stretnutia s politikmi,” uviedla Ďuriš Nicholsonová.

Viac k témam: Europoslankyňa, Nová politická strana, Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: Webnoviny.sk – Nicholsonová zakladá novú stranu a bude líderkou, dianie na politickej scéne pôsobí na projekt ako urýchľovač © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Akčný plán by mal prispieť k lepšej integrácii odídencov z Ukrajiny, definuje úlohy pre jednotlivé ministerstvá
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií