fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Novembrový protest „Nie sme neviditeľní” má za cieľ upozorniť na problematiku ľudí bez domova

Máte tip? napíšte nám mailom

Mimovládna organizácia STOPA Slovensko v spolupráci s OZ PRIMA organizuje 8. novembra 2018 na Primaciálnom námestí zhromaždenie s cieľom poukázať na nezáujem štátu o ľudí žijúcich v riziku bezdomovectva.

Prostredníctvom aktivizačných fotografií a sloganu „Nie sme neviditeľní” sa v rámci kampane The European end street homelessness snaží upozorniť na problematiku ľudí žijúcich na ulici.

Koľko ľudí bez domova oslávilo tento rok narodeniny? Zdroj: STOPA Slovensko

Zhromaždenie „Nie sme neviditeľní” je súčasťou kampane „The European End Street Homelessness Bratislava“. Jej cieľom je pripomenúť politikom, zástupcom miest, samospráv a cirkvi, že na Slovensku je mnoho ľudí, ktorí sa z rôznych príčin ocitli na ulici.

Už je načase, aby sme prestali byť ticho. Nesmieme byť neviditeľní.”

Nielen títo ľudia, ale aj organizácie venujúce sa bezdomovectvu sú pre mocných tohto štátu neviditeľné. Ich povinnosťou je na tento stav upozorňovať. 8. novembra v čase od 16:30 do 18:00 budú apelovať na vládu, aby konečne zadefinovala človeka bez domova do legislatívy a zároveň, aby zakotvila nové sociálne služby, a to nielen pre ľudí bez domova. Podpora tejto aktivity prebehne aj v rôznych mestách Európy ako prejav solidarity a apelu. Slovami Pavla Sabelu, riaditeľa STOPY Slovensko: Už je načase, aby sme prestali byť ticho. Nesmieme byť neviditeľní.”

Viete, koľko sociálnych pracovníkov je dnes v meste a pomáha takýmto ľuďom? Zdroj: STOPA Slovensko

Podujatie taktiež podporujú viaceré slovenské mimovládne organizácie (MVO), zahraničné MVO napríklad zo Španielska, UK a Asociácia HOPE Homeless People.

Prečítajte si tiež:
Tieto plavby skončili neúspešne. Pozrite sa na fotografie potopených lodí, ktoré vyvolávajú husiu kožu

Svoju účasť môžete potvrdiť na tomto odkaze.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií