fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Niekdajší primátor Zvolena sa stal zástupcom súčasného primátora Maňku, Kusein má skúsenosti s krízou

„Previedol mesto aj obdobím svetovej finančnej krízy v rokoch 2008 až 2011. Teraz sa opäť nachádzame v krízových časoch a jeho skúsenosti sú tak pre mesto veľmi dôležité,“ vysvetlil svoju voľbu primátor Maňka.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.12.2022 (Webnoviny.sk) – Nový primátor mesta pod Pustým hradom Vladimír Maňka sa už stretol so všetkými zamestnancami, vymenoval novú prednostku i svojho zástupcu.

Ako informoval hovorca mesta Martin Svatuška, novým viceprimátorom sa stal niekdajší primátor z rokov 2005 až 2014 Miroslav Kusein, ktorý v uplynulom období pôsobil ako mestský poslanec. V budúcom roku predstaví Maňka aj svojho druhého zástupcu.

Viceprimátor na čiastočný úväzok

Kusein už bol primátorom mesta. „Previedol mesto aj obdobím svetovej finančnej krízy v rokoch 2008 až 2011. Teraz sa opäť nachádzame v krízových časoch a jeho skúsenosti sú tak pre mesto veľmi dôležité,“ ozrejmil voľbu svojho zástupcu nový zvolenský primátor, ktorý sa s viceprimátorom dohodol na čiastočnom pracovnom úväzku.

Zmena nastala aj na poste prednostu úradu, na ktorý nastúpila Soňa Šáliová. Ide o právničku, s ktorou spolupracoval, keď bol v minulosti primátorom, europoslancom aj predsedom samosprávneho kraja.

So Šáliovou vyhrali všetky spory

„Počas môjho pôsobenia vo funkcii predsedu samosprávneho kraja sme s pani Šáliovou otvorili viac ako sto sporov, v ktorých predchádzajúce vedenie kraja neuspelo. Všetky sme vyhrali a zachránili sme tak pre kraj viac ako 106 miliónov eur,“ uviedol Maňka. Doterajší prednosta Jozef Mikuš zostáva poradcom primátora.

Prečítajte si tiež:
Káčer: Slovenská diplomacia bráni princípy demokracie a je smutné, že sú porušované ešte aj v 21. storočí

„Od začiatku mesiaca naplno pracujeme v novom zložení a už prvé dni ukazujú, že išlo o správne rozhodnutie,“ doplnil k téme zmien vo vedení mesta Maňka.

Viac k témam: miestna samospráva, Samospráva
Zdroj: Webnoviny.sk – Niekdajší primátor Zvolena sa stal zástupcom súčasného primátora Maňku, Kusein má skúsenosti s krízou © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií