Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Niekoľko okresov Slovenska potrápi silný dážď, meteorológovia varujú aj pred povodňami

Výstrahy druhého stupňa pred dažďom platia v niekoľkých južných a východných okresoch.

4.11.2023 (SITA.sk) – Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na nedeľu výstrahy druhého stupňa pred dažďom v niekoľkých južných a východných okresoch.

Môže napršať 50 milimetrov

Pozor pred intenzívnym dažďom by si tak mali dať v Lučenci, Poltári, Rimavskej Sobote, Revúcej, Rožňave, Gelnici, Košice – okolie, Michalovciach, Sobranciach, Humennom a Snine.

Výstrahy tak budú platiť v nedeľu od 03:00 do 16:00, očakáva sa dážď s úhrnom zrážok 40 – 50 milimetrov.

V okresoch Michalovce, Sobrance, Humenné a Snina budú výstrahy platiť v nedeľu od 05:00 do 19:00. Meteorológovia tu očakávajú ojedinele intenzívny dážď s úhrnom zrážok 30 – 50 milimetrov.

Hrozia aj povodne

SHMÚ zároveň vydal druhý stupeň výstrah pred povodňou z trvalého dažďa.

Ide o okresy Žarnovica, Levice – západ, Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica, Krupina, Levice – východ, Veľký Krtíš, Zvolen, Banská Bystrica, Brezno, Detva, Lučenec, Poltár, Rimavská Sobota, Revúca a Rožňava.

Výstrahy platia od nedele od 04:00 do pondelka 08:00. V Prievidzi platia od nedele od 04:00 do 12:00.

Viac k témam: Dážď, meteorologické výstrahy, Počasie, Povodne
Zdroj: SITA.sk – Niekoľko okresov Slovenska potrápi silný dážď, meteorológovia varujú aj pred povodňami © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií