fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nikdy nebudete sami, vypočul si Zelenskyj od Bidena a USA pošlú Ukrajine pomoc za dve miliardy

Američania v rámci balíka pomoci pošlú Ukrajine i systémy protivzdušnej obrany Patriot.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.12.2022 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Joe Biden povedal počas stredajšej schôdzky vo Washingtone ukrajinskému náprotivkovi Volodymyrovi Zelenskému, že Spojené štáty podržia Ukrajinu vo vojne s Ruskom „tak dlho, ako to bude potrebné“. Referuje o tom spravodajský web BBC.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Nikdy nebudete sami,” povedal Biden Zelenskému, pre ktorého bola cesta do USA jeho prvou zahraničnou návštevou od začiatku vojny na Ukrajine. Ešte pred schôdzkou oboch prezidentov Washington potvrdil, že v rámci balíka pomoci v hodnote 1,85 miliardy dolárov pošle Kyjevu i systémy protivzdušnej obrany Patriot.

Neskôr Biden povedal, že hodnota nového balíka pomoci bude viac ako dve miliardy dolárov, pričom prisľúbil ďalších 45 miliárd dolárov.

Viac k témam: Americký prezident, Protiraketový systém Patriot, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Nikdy nebudete sami, vypočul si Zelenskyj od Bidena a USA pošlú Ukrajine pomoc za dve miliardy © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií