fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Len 6-ročná Ninka umrela v nemocnici od smädu. Jej prípad je aj po viac než 5 rokoch neuzavretý 

Máte tip? napíšte nám mailom

Rodičia malej Ninky jej namiesto oslavy narodenín museli vystrojiť pohreb…

Len šesťročná Nina Chuchelová z Dubnice nad Váhom dostala tri týždne pred svojimi siedmymi narodeninami obyčajnú črevnú chrípku. Bola hospitalizovaná v trenčianskej fakultnej nemocnici, no po dvoch dňoch ju previezli do bratislavskej detskej nemocnice. Tam dievčatko zomrelo.

Aj napriek tomu, že opakované znalecké posudky preukázali to, že vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne dali Ninke menej infúzií ako mali, čo viedlo k jej dehydratácii. Taktiež jej neskoro nasadili liečbu antibiotikami a nedostatočne monitorovali jej vitálne funkcie.

Hoci posudky dokazujú zanedbanie starostlivosti, Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou dvakrát vyhlásil, že trenčianska fakultná nemocnica nepochybila. Vyšetrovanie zastavila i polícia a prokuratúra. V súčasnosti sa však prípadu ujala Generálna prokuratúra, detská ombudsmanka Viera Tomanová i minister spravodlivosti Gábor Gál.

Malá Ninka. Zdroj: SME

 

 

Zdroj: https://domov.sme.sk/c/20912390/v-nemocnici-zomrela-od-smadu-nemala-ani-sedem-rokov.html

Foto: https://domov.sme.sk/c/20912390/v-nemocnici-zomrela-od-smadu-nemala-ani-sedem-rokov.html

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií