fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

5 veci, ktoré im nehovorte: Na TOTO sú ľudia nižšieho vzrastu alergickí!

Máte tip? napíšte nám mailom

Toto sú veci, ktoré by ste nemali hovoriť nízkym ľuďom v prípade, že s nimi chcete vychádzať!

1. Waaau aký si nízky!

Na nízkych ľudí naozaj nereagujte týmto spôsobom. Prečo by ste im oznamovali niečo, s čím žijú už niekoľko rokov? Takáto komunikácia vzniká najmä pri prvom stretnutí a zoznamovaní. Človek sa snaží zachytiť na tom druhom niečo jedinečné, aby nejakým spôsobom začal konverzáciu. Je jedno, či ide o tetovania, pírsingy alebo výšku človeka. Nabudúce si však veľmi dobre premyslite, akým spôsobom nadviažete rozhovor.

nízki ľudia

2. Trpaslík

Ak nechcete človeka uraziť, určite ho nenazývajte trpaslíkom. Myslite na to, že nízky človek žije so svojou výškou celý život a pravdepodobne už v škole počúval urážky tohto typu. To mu mohlo spôsobiť rôzne komplexy a problém so sebaprijatím.

Ak nechcete, aby vás hneď od prvého momentu nenávidel, slová ako trpaslík, škriatok či hobbit radšej vypustite zo svojho slovníka. Je to kruté a urážlivé. Hoci to myslíte v dobrom slova zmysle, ľahko sa môže stať, že nízkeho človeka urazíte alebo podkopete jeho sebadôveru.

Prečítajte si tiež:
Morgan Freeman zachraňuje prírodu: Na obrovskom ranči chová tisíce včiel

nízki ľudia

3. Mám ti to podať?

Pokiaľ sa to opýtate naozaj úprimne so snahou pomôcť pretože vidíte, že dotyčný na niečo nedosiahne, tak je to v poriadku. Ak sa túto otázku opýtate povrchne a s výsmechom, nikto od vás pomoc neprijme. Je spoločensky zaužívané, že vysokí ľudia alebo ľudia s priemernou výškou sa snažia týmto spôsobom pomáhať nízkym ľuďom. Nezabúdajte však na to, že aj oni sú svojprávni a nie je dôvod ich ľutovať. Okrem toho majú svoje tipy a triky na to, ako dosiahnuť na veci vo vyšších poličkách.

nízki ľudia

4. Môžeš šoférovať?

Myslite na to, že mnohí z týchto ľudí pohodlne dosiahne na pedály v aute. Šoférovanie pre nich nie je žiadny problém. A určite sa nikdy nepýtajte, či daný človek používa v aute detskú autosedačku. Je to neslušné a urážlivé! Zábavné parky sú tiež kameňom úrazu. Vynechajte otázky typu: „Môžeš chodiť na atrakcie pre dospelých?” Takouto poznámkou podceníte výšku dotyčného bez toho, aby ste vedeli, koľko v skutočnosti meria.

Prečítajte si aj top 20 zaujímavostí o ľuďoch. Toto ste o sebe možno nevedeli

5. Neboj, ešte vyrastieš!

Toto konštatovanie sa dá rešpektovať, keď má človek dvanásť. V tom čase je to dokonca aj trochu vtipné. Ak to ale hovoríte dospelému mužovi alebo žene, vyslúžite si maximálne nútený úsmev alebo ignorovanie. Jednoducho to neskúšajte ani len zo žartu. Skúste nesústreďovať svoju pozornosť až príliš na výšku človeka, s ktorým sa rozprávate. Inak vám uniknú mnohé zaujímavé vlastnosti a prednosti dotyčného.

Prečítajte si tiež:
Raper Rytmus mal dopravnú nehodu! Luxusné auto, ktoré šoféroval, skončilo v priekope

Zdroj: youtube.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií