fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

NKÚ prešetrí nakladanie so štátnymi peniazmi na výstave Expo Dubaj, podľa Kollára sa nevydokladoval viac ako jeden milión eur

S procedurálnym návrhom najprv prišiel poslanec Igor Matovič (OĽaNO), avšak Kollár o jeho návrhu nemohol dať hlasovať.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.5.2023 (SITA.sk) – Poslanci Národnej rady SR v utorok schválili procedurálny návrh predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina), na základe ktorého by mal Najvyšší kontrolný úrad prešetriť hospodárnosť nakladania s finančnými prostriedkami SR na výstave Expo Dubaj.

Plytvanie prostriedkami

S procedurálnym návrhom najprv prišiel poslanec Igor Matovič (OĽaNO), avšak Kollár o jeho návrhu nemohol dať hlasovať.

„Tento návrh je inšpirovaný vystúpením Jany Bittó Cigánikovej (SaS), ktorá vystupuje v predmetnom dôkaznom videu zo žúrky, ktorú si straníci a predseda SaS (Richard Sulík) za štátne prostriedky urobili v Dubaji,” uviedol Matovič v pléne.

Dodal, že existuje podozrenie z plytvania a nevydokladovania prostriedkov za viac ako jeden milión eur.

Podanie súdnych žalôb

O závažných problémoch v rezorte hospodárstva v súvislosti s už ukončenou výstavou Expo Dubaj informoval minulý týždeň aj exminister hospodárstva Karel Hirman.

„Podávame prvé súdne žaloby, iné možnosti už nemáme,” povedal. Závažné podnety sa podľa Hirmana objavili aj v prípade verejných obstarávaní na Volvo Industrial Park.

Viac k témam: Expo Dubaj 2020, Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Predseda hnutia Sme rodina, Predseda parlamentu, Súdy
Zdroj: SITA.sk – NKÚ prešetrí nakladanie so štátnymi peniazmi na výstave Expo Dubaj, podľa Kollára sa nevydokladoval viac ako jeden milión eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Samospráva nemá peniaze na obnovu domova dôchodcov po požiari, časť klientov skončí v iných zariadeniach
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií