Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nórsko a Dánsko dodajú Ukrajine tisíce kusov delostreleckej munície

Nórsko súhlasilo s tým, že Ukrajine daruje muníciu zo svojich vojenských zásob a Dánsko poskytne rozbušky a pohonné látky.

3.4.2023 (SITA.sk) – Nórsko a Dánsko sa dohodli na tom, že Ukrajine spoločne dodajú 8-tisíc kusov 155-milimetrovej delostreleckej munície, oznámilo nórske ministerstvo obrany.

Šéf nórskeho rezortu obrany Bjørn Arild Gram povedal, že Kyjiv výrazne potrebuje delostreleckú muníciu a jeho krajina „prispeje, kde môže“. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Nórsko súhlasilo s tým, že Ukrajine daruje muníciu zo svojich vojenských zásob a Dánsko poskytne rozbušky a pohonné látky, konštatoval nórsky rezort obrany.

Dánsky úradujúci minister obrany Troels Lund Poulsen dodal, že spolupráca Dánska s Nórskom v tejto iniciatíve je „dôležitým príkladom“ prebiehajúcich vojenských príspevkov Ukrajine zo strany členských krajín Európskej únie a Severoatlantickej aliancie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Nórsko a Dánsko dodajú Ukrajine tisíce kusov delostreleckej munície © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií