Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nórsko je ochotné pomôcť s vyšetrovaním možných vojnových zločinov v Izraeli a Pásme Gazy

Nórsko v minulosti prispelo Medzinárodnému trestnému súdu na vyšetrenie možných vojnových zločinov, a to aj na Ukrajine.

23.10.2023 (SITA.sk) – Nórsko je ochotné pomôcť pri potenciálnom vyšetrovaní údajných vojnových zločinov v Pásme Gazy a Izraeli. V pondelok to povedala ministerka spravodlivosti Emilie Enger Mehl.

„Vojnové zločiny nie sú nikdy prijateľné. Tí, ktorí sú vinní z akýchkoľvek vojnových zločinov, musia byť braní na zodpovednosť,“ uviedla ministerka vo vyhlásení.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Ak Oslo dostane žiadosť o pomoc pri vyšetrovaní, je podľa jej slov pripravené rýchlo poskytnúť potrebné zdroje, „bez ohľadu na to, kto je za tým“.

„Medzinárodné spoločenstvo sa musí spojiť, aby chránilo základné princípy vo vojne,“ dodala.

Nórsko v minulosti prispelo Medzinárodnému trestnému súdu na vyšetrenie možných vojnových zločinov, a to aj na Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Vojnové zločiny
Zdroj: SITA.sk – Nórsko je ochotné pomôcť s vyšetrovaním možných vojnových zločinov v Izraeli a Pásme Gazy © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií