fbpx
Snažia sa zachraňovať nosorožcov, napriek tomu od prevozu z jedenástich ostávajú už len dva!

Snažia sa zachraňovať nosorožcov, napriek tomu od prevozu z jedenástich ostávajú už len dva!

V Keni uhynul už deviaty nosorožec ostronosý (čierny)! Stalo sa tak po tom, ako 11 jedincov tohto kriticky ohrozeného druhu premiestnili z hlavného mesta Nairobi do nového národného parku.

Oznámilo to v utorok kenské ministerstvo pre cestovný ruch a divo žijúce zvieratá. O úhyne predošlých ôsmich jedincov informovalo v piatok.

Podľa predbežného vyšetrovania išlo o otravu soľou, keďže sa nosorožce snažili v novom prostredí adaptovať na slanšiu vodu, uviedlo ministerstvo. Takto ostávajú nažive len dva z 11 nosorožcov, ktorých v júni previezli do nového národného parku.

Ministerstvo pozastavilo sťahovanie nosorožcov a tých, čo prežili, v parku pozorne sleduje.

Ochrancovia prírody a divo žijúcich zvierat v Afrike tvrdo pracujú na tom, aby nosorožcov čiernych ochránili pred pytliakmi, ktorí ich lovia kvôli rohom a tými potom zásobujú ilegálny ázijský trh.

Zdroj: http://www.teraz.sk/zahranicie/po-presune-uhynul-v-keni-dalsi-kritic/337542-clanok.html

Foto: http://zvierattka.blog.cz/1107/nosorozec-ostronosy-diceros-bicornis

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Táto silná fotka obletela začiatkom roka svet. Pozrite sa, ako vyzerá malý černoško dnes
Google+ Linkedin

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.