fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vedci vymysleli nosový sprej, ktorý by mal otcom pomôcť nadviazať pevnejšie puto so svojimi deťmi!

Máte tip? napíšte nám mailom

V 21. storočí nič nie je nemožné!

Mama je pre dieťa nenahraditeľná. Vníma ho ako to najkrajšie a najlepšie stvorenie na svete a snaží sa mu dať všetku svoju lásku. Deti sú na svoje mamy naviazané od narodenia a za tento vzťah môže najmä hormón oxytocín, nazývaný aj hormónom lásky, ktorý dieťa cíti z matky pri dojčení a maznaní, a tak si k nej vybuduje silnejší vzťah, ako k otcovi. Toto silné puto sa prejavuje najmä pri komunikácii, dôvere a výchove.

love

Práve pre vzťah s deťmi majú však často hlavu v smútku ich otcovia. Niektorí sa dokonca bezprostredne po narodení dieťaťa dostanú do depresie a hlavou im víri myšlienka: “Čo ak ma nikdy nebude mať rado tak, ako ju?” Muži nemajú k deťom taký vzťah ako ženy a nikdy nebudú schopní nahradiť materinskú lásku, ale to neznamená, že deti ich neľúbia. Niekedy si k nim len ťažšie hľadajú cestu.

Odborníci zistili, že za všetko môže práve spomínaný oxytocín. Keďže z matky sa tento hormón uvoľňuje pri dojčení a maznaní sa so svojimi deťmi, odporúčajú mužom, aby sa aj oni svojim deťom venovali na maximum. Maznanie, spoločné hry a komunikácia vytvorí puto podobné tomu, aké si dieťaťom vybudovala matka.

Prečítajte si tiež:
Kňaz dovolil režisérovi, aby natočil skutočné vyháňanie diabla: Vydesený muž opísal tento zážitok

child-355176_960_720

Otcovia, ktorí však čas nemajú a zúfalo sa snažia dokázať svojim deťom lásku, no nevedia ju vyjadriť, nemusia mať hlavu v smútku. Táto doba je dosť šialená na to, aby sa našlo riešenie aj na to! Takže pokiaľ nemáte dostatok času ani motivácie starať sa o dieťa a tráviť s ním čas, ale chcete, aby vás malo radšej, šikovní vedci zo zahraničia vymysleli nosový sprej s vysokým obsahom hormónu lásky, ktorý by mal pomôcť tento problém vyriešiť…. Šialené, však?

Zdroj: dailymail.co.uk Foto: pixabay.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií