fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Noste vysoké topánky ako pravá dáma! Týchto 10 rád vám pomôže

Máte tip? napíšte nám mailom

Vysoké topánky vedia poriadne potrápiť nejednu ženu. Najťažšie sú najmä začiatky, v ktorých sa učíme chodiť na týchto vysokých podpätkoch tak, aby sme sa na nich nezabili, aby sme nevyzerali smiešne či trápne. Niekedy sa nám to darí viac, inokedy menej. Aj preto sme sa rozhodli zverejniť týchto 10 rád, ako nosiť vysoké topánky, ktoré zverejnila stránka BrightSide.me.

Veríme, že vám tieto rady pomôžu a budete vďaka ním pôsobiť na vysokých podpätkoch ako dáma.

1. Robte malé kroky

Oveľa lepšie sa vám bude chodiť na vysokých podpätkoch, keď budete robiť malé a pomalé kroky. Aj vďaka tomu sa budú vaše kolená menej ohýbať a celá chôdza bude vyzerať prirodzenejšie. Naopak, pri veľkých krokoch ako v bežných topánkach môže vyzerať vaša chôdza neprirodzene, aj keď našli by sme aj v tomto prípade svetlé výnimky. Ide najmä o ženy, ktoré na podpätkoch doslova vyrástli, pretože práve ony zvládnu v týchto topánkach rýchlu chôdzu či dokonca aj beh a v konečnom dôsledku to pôsobí úplne normálne a prirodzene.

1-take-small-steps

2. Váš krok nech je od päty k päte

Pre prirodzenosť pohybu sa odporúča, aby váš krok prešiel plynulo od päty k prstom. Ak by ste totiž chodili po špičkách, pôsobilo by to veľmi neprirodzené.

2-step-from-heel-to-toe

3. Držte svoje telo vzpriamené

Krásny efekt z vysokých topánok dotvára dokonalé držanie tela, preto nezabúdajte, že je dôležité vyrovnať ramená a vystrieť chrbát. Aj vďaka tomu sa vaša silueta opticky predĺži a bude pôsobiť krajšie. Dajte si však pozor, aby ste chôdzu vzpriamene neprepískli, aby ste nakoniec nepôsobili dojmom, že chodíte ako robot.

Prečítajte si tiež:
Holíte sa správne? Pomôcť vám môžu aj kapsuly či peelingy

3-hold-your-back-straight

4. Prechádzajte sa po priamke

Chôdzu ako majú modelky si najlepšie nacvičíte, keď budete chodiť po čiare, ktorú si naznačíte. Pomaly, ale isto vás to začne prirodzene ťahať do krútenia bokmi, čím vaša chôdza získa šmrnc. Pozor však na prehnané krútenie bokmi, pretože to potom vôbec nevyzerá pekne.

4-walk-in-a-straight-line

5. Príprava začína doma

Predtým ako pôjdete na nejakú väčšiu udalosť, by ste svoje topánky mali vyskúšať ešte doma. Precvičte si chôdzu, rozchoďte trošku topánky, aby ste nemali potom otlaky a naučte sa chodiť po schodoch. Aj vďaka takejto mini príprave doma predídete viacerým problémom, ktoré by sa mohli vyskytnúť v onen deň, ako napríklad že vám jedna topánka vyskakuje.

5-prepare-at-home

Pokračovanie na ďalšej strane

6. Naučte sa stál na vysokých podpätkoch

Verte mi, že jednou z najťažších vecí na nosení topánok nie je chôdza, ale dlhé státie na vysokých topánkach. Práve vtedy totiž musíte vyzerať ako dáma, aj keď vás bolí celá spodná strana nôh. Najľahšie by bolo vtedy vyzuť sa, avšak, v takomto prípade zabudnite na dojem pravej dámy.

Prečítajte si tiež:
Diagnóza: Mužský soplík! Vedci ozrejmili, prečo muži znášajú choroby horšie

6-learn-to-stand-in-high-heels

7. Doprajte svojím nohám odpočinok

Je dobré si počas akcie, na ktorej máte vysoké topánky, viackrát sadnúť, aby ste dopriali svojim nohám odpočinok. V žiadnom prípade však topánky z nôh nevyzúvajte, pretože nohy potom zvyknú opuchnúť a následne obúvanie vysokých podpätkov môže byť ešte bolestivejšie a ťažšie.

7-give-your-feet-a-break

8. Nenoste vysoké podpätky veľmi často

Príliš časté nosenie vysokých podpätkov môže spôsobiť zdravotné problémy. Vyhnete sa im v prípade, že túto obuv budete nosiť príležitostne.

8-dont-wear-high-heels-too-often

9. Vyberte si tú správnu obuv

V prípade, že ste na sebe nikdy nemali vysoké podpätky, ale skôr ste nosili tenisky, tak spomaľte a začnite od nižších podpätkov. Na výber máte veľké množstvo obuvi, od vysokých sandál, lodičiek, cez členkové topánky až po vysoké čižmy. Možností je veľa, preto si to treba dobre premyslieť.

9-choose-the-right-footwear

10. Vyberte si správnu veľkosť

Tento posledný bod je hádam najťažšia vec, ktorú treba urobiť. Pretože často sa stáva, že kupované topánky sedia perfektne v predajni, avšak, doma zázračne už nie. Výber topánky je veľmi dôležitý, pretože v nich strávime veľa času. Takže musíte sa rozhodnúť, či si kúpite tesnejšie topánky v nádeji, že sa rozchodia, alebo zasa väčšie topánky v domnení, že to zachráni vložka do topánky.

10-pick-the-right-size

Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií