fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slováci, zbystrite! Na Slovensku pribudla nová telefonická predvoľba

Máte tip? napíšte nám mailom

Nová predvoľba pribudla v sieti 4ka.

Mobilný operátor 4ka sa na slovenskom trhu objavil pred troma rokmi. V tom čase začínal s predvoľbou 0950. V posledných dňoch k nej však pribudla nová predvoľba a to 0951. O jej pridelení rozhodol Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb.

V súčasnosti nemusí byť predvoľba jasným znakom toho, o ktorého operátora sa jedná, nakoľko si zákazníci môžu svoje telefónne čísla prenášať, o prenesenom čísle zvykne informovať hlasové upozornenie. “Mnoho ľudí má svoje telefónne číslo roky a považuje ho za dôležitú súčasť svojej identity. Nemusí to byť ani podnikateľ, pre ktorého je telefón kľúčovým nástrojom komunikácie so zákazníkmi. Jednoducho niektorí ľudia so svojim číslom zrástli. Na druhej strane neustále rastie počet zariadení, v ktorých potrebujete SIM kartu, pretože sú pripojené vďaka mobilnému operátorovi na internet a tam už nepotrebujete nejaké špeciálne číslo. Ide napríklad o tablety alebo o alarmy. Aj preto predaj SIM kariet, ale aj spotreba telefónnych čísel neustále rastie,” objasnil situáciu na trhu pre Aktuality Patrik Kollaroci, technický šéf 4ky.

Prečítajte si tiež:
Talentovaný umelec robí nemožné a ľudí mení na animované postavičky ako z Pixaru. Jeho ďalším výtvorom môžete byť vy

 

 

 

 

Zdroj: https://www.aktuality.sk/clanok/607288/slovakom-pribudla-nova-telefonicka-predvolba/

Foto: https://pixabay.com/en/girl-smartphone-woman-phone-2239965/

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií