fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nové celé video z belgického letiska odhaľuje otrasné skutočnosti okolo smrti Jozefa Chovanca

Svetom otriasli videá, v ktorých bol natočený zásah belgickej polície proti slovenskému občanovi Jozefovi Chovancovi.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na viacerých videách však boli tváre policajtov a záchranárov rozmazané a nebolo možné rozoznať mimiku a gestá policajtov.  Na Youtube sa objavilo nové detailnejšie video z celého incidentu.

Celé video z letiska, kde bol zadržaný Jozef Chovanec

Dňa 23. februára 2018 bol Jozef Chovanec zadržaný na Belgickom letisku Charleroi. Podľa informácií vstúpil do lietadla, ktoré ho malo priviesť späť do Bratislavy. Vzhľadom na jeho rozrušené správanie ho na žiadosť kapitána a posádky previezli na policajnú stanicu na letisku, k čomu bolo potrebných desať policajtov.

Okolo ôsmej hodiny nadviazala polícia kontakt s prokuratúrou, ktorá nariadila súdne zatknutie a požiadala lekára, aby vyšetril muža, a aby zistil, či môže byť zatknutý a umiestený v cele až do pojednávania, ktoré bolo naplánované na nasledujúci deň o 21.00 hod.

Lekár prišiel na letisko okolo 23:25 hod. Lekár potvrdil, že Jozef Chovanec môže byť v cele o 23:46 hod.

V noci sa však stav Chovanca zhoršoval, začal si búchať hlavu o stenu, čo potvrdzuje aj celé video, na ktorom bol Jozef Chovanec. Polícia sa ho snažila upokojiť. Tím zdravotníkov prišiel na miesto a podal Chovancovi sedatívum. Muž neskôr utrpel infarkt a bol prevezený  v bezvedomí do nemocnice, kde zomrel 27. februára.

Prečítajte si tiež:
Otec chladnokrvne pomstil dcérino znásilnenie: Násilník pri mučení kričal od bolesti

Trpel “syndrómom rozrušeného delíria“

Podľa ministra vnútra Pietera De Crema muž zjavne trpel „syndrómom rozrušeného delíria“. Tento patologický stav sa vyznačuje extrémne agresívnym správaním, nedodržiavaním príkazov, veľkou silou, absenciou únavy a necitlivosťou na bolesť. ,,Boj s políciou môže prehĺbiť vzrušenie a zaťažiť srdce,” uviedol minister.

Niekoľko poslancov vrátane Caroline Taquinovej zdôraznilo, že polícia nebola na takúto situáciu pripravená. Na Policajnej akadémii sa pripravuje policajný výcvik, aj na takéto situácie.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj youtube sudinfo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií