Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nové logistické centrum za 50 miliónov eur by mohlo vyrásť pri Senci, prácu by v ňom našlo 650 ľudí

Objekty budú určené na prenájom a skladovanie, ako aj na distribúciu, ľahkú výrobu či montáž.

27.5.2024 (SITA.sk) – Pri Senci by mohlo vyrásť nové logistické centrum za 50 mil. eur. Prácu by v ňom výhľadovo mohlo nájsť 650 ľudí.

Ako ďalej vyplýva zo zámeru predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie, projekt pozostáva z dvoch samostatných viacúčelových hál so vstavkami a areálovou infraštruktúrou. Objekty budú určené na prenájom a skladovanie, ako aj na distribúciu, ľahkú výrobu či montáž.

Nové centrum by malo vzniknúť severozápadne od mesta Senec, v logistickom parku, pri diaľnici D1.

Pozitívom územia je jeho dopravná dostupnosť a dostupnosť inžinierskych sietí, ktoré majú pre prevádzku daného charakteru dostatočnú kapacitu,“ uvádza sa v zámere.

Celková zastavaná plocha by mala byť na úrovni viac ako 43-tisíc metrov štvorcových. S výstavbou by sa mohlo začať v druhom štvrťroku budúceho roka, začiatok prevádzky je plánovaný na tretí kvartál roku 2026.

Viac k témam: Stavba
Zdroj: SITA.sk – Nové logistické centrum za 50 miliónov eur by mohlo vyrásť pri Senci, prácu by v ňom našlo 650 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií