Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nové priestory, v ktorých má sídliť rezort cestovného ruchu, považuje minister Keketi za dobrý „deal“.

Súhlasí s tým, že kancelárie v centre Bratislavy na brehu Dunaja sú najvýhodnejšie pre štát, pretože z troch finálnych ponúk bola práve táto najlacnejšia.

29.5.2024 (SITA.sk) – Minister cestovného ruchu a športu Dušan Keketi (nom. SNS) považuje priestory, v ktorých bude sídliť jeho ministerstvo, za dobrý „deal“.

Súhlasí s tým, že kancelárie v centre Bratislavy na brehu Dunaja sú najvýhodnejšie pre štát, pretože z troch finálnych ponúk bola práve táto najlacnejšia. Sídlom ministerstva cestovného ruchu a športu majú byť priestory Skladu číslo 7 pri bratislavskom obchodno-administratívnom centre pri Dunaji.

Bolo predložených 15 ponúk

Ministerstvo cestovného ruchu a športu uplynulý týždeň agentúru SITA informovalo, že v mesiacoch február až apríl zabezpečilo realitný prieskum trhu s cieľom nájsť vhodný priestor pre sídlo rezortu.

Tvrdí, že proces prebiehal pod dohľadom Útvaru hodnoty za peniaze (ÚHP) a taktiež, že proces výberu budúceho zmluvného vzťahu útvar odsúhlasil. Podľa medializovaných informácií však ÚHP tvrdí, že nedostal analýzu. Minister Keketi v stredu pre médiá uviedol, že zástupcovia útvaru sedeli v komisii počas výberu nového priestoru.

„Do komisie boli prizvaní hneď od začiatku, takže ich názor bol vyjadrený v rámci komisie. Boli súčasťou komisie, ktorá odsúhlasila a predložila ministrovi návrh,“ uviedol v stredu pred rokovaním vlády. Dodal, že predložených bolo celkovo 15 ponúk, z ktorých sa vybrali tri spĺňajúce všetky podmienky náležité k tomu, aby sa mohli čo najskôr nasťahovať.

Ministerstvo výber konzultovalo

Ministerstvo podľa hovorkyne Silvie Vlaskovej dané priestory nepovažuje za luxusné, ale sú, samozrejme, nové a plne vybavené a pripravené k okamžitému používaniu.

„Z predložených cenových ponúk komisia vyhodnotila aj najhospodárnejšiu dĺžku obdobia budúceho nájmu, a to na obdobie desať rokov, nakoľko ponuky 5+5 a sedem rokov boli rádovo nákladnejšie, a to v niektorých prípadoch o tri eurá na meter štvorcový,“ pokračovala Vlasková pre agentúru SITA.

Tvrdí, že pri rozhodovaní o finálnej voľbe zásadnú úlohu zohrala dispozícia budovy, pripravenosť daných priestorov či kvalita technického vybavenia. Ministerstvo podľa jej slov konzultovalo celý výber s rezortom financií a spomínaným Útvarom hodnoty za peniaze, ktorý proces výberu budúceho zmluvného vzťahu odsúhlasil.

Stanovenie celkovej ceny

Rezort cestovného ruchu súčasne pri hodnotení ceny za meter štvorcový nájmu, ceny za služby neoddeliteľne spojené s budovou, dispozíciu priestorov, ich pripravenosť a technické vybavenie, celkovú kvalitu budovy zo stavebného a bezpečnostného hľadiska i vhodnosť lokality, v ktorej sa nachádza, posudzovalo ponuky podľa pravidiel útvaru.

„Zásadným faktorom stanovenia celkovej ceny bol dispozícia daných priestorov, a teda nutnosť veľkosti prenajatej plochy k dispozícii daného priestoru, niektoré priestory obsahujú vyššie percento spoločných priestorov, ktoré sa zarátajú do celkovej ceny, čo znamená, že je potrebné prenajať viac metrov štvorcových, a to tvorí rozdiel medzi jednotlivými ponukami. Dôležitú úlohu zohrali aj náklady, ktoré sú spojené s prípadnou potrebou prerábania priestorov, či budúce investície do renovácie a opráv, ktoré sú pri starších budovách značne vyššie,“ vysvetlila Vlasková.

Viac k témam: Prenájom, Sídlo
Zdroj: SITA.sk – Nové priestory, v ktorých má sídliť rezort cestovného ruchu, považuje minister Keketi za dobrý „deal“. © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií