Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nové vedenie Slovenskej pošty má priniesť do jej riadenia viac dynamiky a skúseností

Minister dopravy Pavol Lančarič vymenil vedenie Slovenskej pošty.

15.7.2023 (SITA.sk) – Minister dopravy Pavol Lančarič ukončil poverenie na dočasný výkon funkcie generálneho riaditeľa Slovenskej pošty, a. s., Ľubomírovi Mindekovi, ktorý súčasne vykonáva funkciu podpredsedu predstavenstva štátnej spoločnosti. Zároveň z funkcie odvolal predsedu predstavenstva Tomáša Kleina.

Vypíšu výberové konanie

Ministerstvo dopravy o tom v piatok informovalo s tým, že novým predsedom predstavenstva a zároveň generálnym riaditeľom Slovenskej pošty bude Vladislav Kupka.

Podpredsedom predstavenstva a strategickým riaditeľom spoločnosti bude Juraj Jakubovič. Obaja sú do predstavenstva spoločnosti vymenovaní dočasne, maximálne na šesť mesiacov.

Ministerstvo dopravy na obe pozície v predstavenstve vypíše výberové konanie.

Dlhoroční vrcholoví manažéri

Lančarič sa Mindekovi a Kleinovi poďakoval za ich pôsobenie vo vedení Slovenskej pošty.

„Do jej riadenia však chceme priniesť viac dynamiky a skúseností. Fungovanie pošty si vyžaduje zásadné zmeny, preto sme do predstavenstva nominovali dvoch dlhoročných vrcholových manažérov,“ uviedol k výmene na čele spoločnosti Lančarič.

Doterajší členovia predstavenstva budú pokračovať v práci pre Slovenskú poštu aj naďalej. Ľubomír Mindek sa vracia na svoju predošlú pozíciu riaditeľa sekcie IT, Tomáš Klein bude pôsobiť na novej pozícii riaditeľa pre transformáciu.

Viac k témam: generálny riaditeľ Slovenskej pošty, Minister dopravy a výstavby SR
Zdroj: SITA.sk – Nové vedenie Slovenskej pošty má priniesť do jej riadenia viac dynamiky a skúseností © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií