fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nové Zámky chcú postaviť stredisko pre bezdomovcov, obyvatelia nesúhlasia a chystajú protestnú petíciu

Máte tip? napíšte nám mailom

Stredisko osobnej hygieny a nízkoprahové denné centrom má slúžiť ľuďom v zlej sociálnej a bytovej situácii, ktorí nemajú zabezpečené nevyhnutné potreby. Niektorí bývajú na internátoch či ubytovniach, ale žijú bez pravidelného príjmu, v ohrození finančnými problémami. Ďalší sú úplne bez prístrešia a sociálneho zázemia, píše sa na stránke mesta Nové Zámky.

Chcú pomôcť najohrozenejším. V Nových Zámkoch žije okolo 80 ľudí bez domova.

„Poslanci už sociálny projekt mesta schválili, obyvatelia však chystajú protestnú petíciu. Negatívny postoj verejnosti voči podobnému dennému centru býva bežný a predpokladáme, že by verejný konflikt nastal aj v inej lokalite,” uvádza mesto na Facebooku.

Sociálne centrum je totiž v očiach mesta poslednou sieťou, ktorá môže ľudí zachytiť pred pádom do úplného sociálneho vylúčenia. Mnohí sa chcú z neho dostať, ale len vlastnými silami to nedokážu. 

„Následne plánujeme klientom pomôcť zapojiť sa do jednoduchých činností pri úprave mesta, získať pracovné návyky a postupne stály príjem. Ďalšou súvisiacou aktivitou má byť realizácia projektu prestupného bývania, ktorý mesto plánuje realizovať v rámci ďalšej výzvy,” uvádzajú na stránke.

Prečítajte si tiež:
Pri astrálnom cestovaní sa vám oddelí duša od tela - Ako to urobiť bezpečne

Mesto je pripravené začať mediáciu s komunitou.

“V prípade umiestnenia zariadenia tohto typu a zvýšenia koncentrácie týchto typov občanov prakticky oproti pohostinstvu Montreal a garážam, kde je v nočných hodinách kľud, nebude existovať poriadková služba, ktorá by bola schopná zabezpečiť poriadok a ochranu zdravia a majetku občanov priľahlých bytových domov,” píše sa v petícii.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií