fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nového ministra hospodárstva Dovhuna čaká niekoľko vážnych vecí, povedal Hirman a je pripravený pomôcť

Podľa Hirmana má Dovhun na stole niekoľko aktuálnych vecí, ktoré bude predkladať na vládu.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.5.2023 (SITA.sk) – Na nového šéfa rezortu hospodárstva čaká niekoľko vážnych vecí. Po poslednom rokovaní vlády na čele s Eduardom Hegerom to uviedol odchádzajúci minister hospodárstva Karel Hirman.

Toho na poste nahradí súčasný predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy (SEPS) Peter Dovhun. Prezidentka SR Zuzana Čaputová vymenuje novú vládu vlády odborníkov v pondelok.

„Poznám ho, mali sme výbornú spoluprácu, bolo mi cťou a potešením s ním spolupracovať,” zhodnotil výber hlavy štátu Hirman. Ako dodal, s jeho nástupcom spolu vyriešili niekoľko veľmi ťažkých problémov. „Pokiaľ bude mať záujem, som pripravený mu pomôcť, poradiť, želám mu veľa úspechov v tejto neľahkej misii,” pokračoval.

Podľa Hirmana má Dovhun na stole niekoľko aktuálnych vecí, ktoré bude predkladať na vládu. „Bude pokračovať agenda, je tam niekoľko vážnych vecí, tie sú vždy. Budem ale postupovať inak ako môj predchodca, ja ho s tým úradom zoznámim,” skonštatoval na záver Hirman.

Peter Dovhun je predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti SEPS. Do predstavenstva bol v roku 2021 vybratý transparentným výberovým konaním, ktoré zorganizovalo Ministerstvo financií SR. Bol obchodný riaditeľ v Motorole, riaditeľ divízie Microsoft Business Solutions, člen predstavenstva skupiny Gratex International Slovensko a jej výkonný riaditeľ a bol tiež výkonný riaditeľ v Tachyum Slovensko.

Prečítajte si tiež:
Obdobie lockdownu nezabránilo svetu v prechode na mobilné zariadenia

Viac k témam: Minister hospodárstva SR, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Nového ministra hospodárstva Dovhuna čaká niekoľko vážnych vecí, povedal Hirman a je pripravený pomôcť © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií