Novinky v slovenských kníhkupectvách. Čo by si nemal nechať ujsť vášnivý knihomoľ?

Novinky v slovenských kníhkupectvách. Čo by si nemal nechať ujsť vášnivý knihomoľ?

Ak aj vy patríte k ľuďom, ktorí najviac na svete milujú, keď majú od všetkých svätý pokoj a môžu si sadnúť na balkón s kávou a knihou v ruke alebo vyvaliť sa do hojdacej siete, prípadne chytáte bronz na ležadle práve takýmto spôsobom, zbystrite pozornosť!

Predstavujeme vám nové knižné tituly, ktoré v uplynulom týždni prišli na pulty našich kníhkupectiev.

ŽIŤ SVOJU BÁSEŇ 

Ján Štrasser a jeho ďalšia kniha rozhovorov Žiť svoju báseň vypovedá o živote a diele Ivana Štrpku od jeho detstva, literárnych začiatkov v časopise Mladá tvorba a vzniku dnes už legendárnej básnickej skupiny Osamelí bežci až dodnes. Dôležitou súčasťou dialógov sú jeho názory na poéziu, na vlastnú kreativitu a na literatúru i kultúru, na dobu, v ktorej žijeme.


ROČENKA SLOVENSKEJ ARCHITEKTÚRY 2016/2017

Kolektív autorov pod vedením Henriety Moravčíkovej vydal Ročenku slovenskej architektúry 2016/2017. Ročenka slovenskej architektúry je dlhodobý projekt, ktorý má ambíciu pravidelne prinášať pohľad na aktuálnu slovenskú architektonickú scénu. Diela zaradené do druhého vydania ročenky sú tým najlepším, čo vzniklo v uplynulých dvoch rokoch. Dve úvodné štúdie kriticky reflektujú slovenskú architektonickú realitu z domáceho a zahraničného pohľadu a súčasťou ročenky je súpis cien, súťaží, výstav a kníh z aktuálneho obdobia.

 

KRÁĽOVNÁ REBELKA

Kráľovná rebelka od autorky Michelle Moran je historický román, ktorého dej je zasadený do Indie v polovici 19. storočia. V tom čase Británia proti Indii zdvihne zbrane a očakáva rýchle a ľahké víťazstvo. India je nejednotná, roztrieštená na nezávislé kráľovstvá, a preto sa svojou silou nemôže rovnať britskému impériu. No keď anglickí vojaci prídu do kráľovstva Džhánsí, stretnú sa s nečakaným odporom. Kráľovná Lakšmí namiesto toho, aby ticho kapitulovala, postaví dve armády – mužskú a ženskú – a vyrazí do boja. Hrdinský príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami. Kráľovná Lakšmí Báí je za svoje činy z obdobia kolonizácie Indie dodnes považovaná za národnú hrdinku.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Spánok v knižnici? Tento hostel je rajom na zemi všetkých vášnivých čitateľov kníh

BIELE TELÁ

Britská autorka Jane Robinsová prichádza s psychologickým trilerom Biele telá. Felix a Tilda pôsobia ako dokonalý pár. Callie však s hrôzou pozoruje, ako jej sestra Tilda pod vplyvom dominantného Felixa chradne. Rozhodne sa to zmeniť a pridá sa do internetovej skupiny pre obete domáceho násilia. Tento napínavý triler navždy zmení spôsob, akým uvažujete o láske, posadnutosti a násilí, ktorého sa dopúšťame na druhých – a na sebe.

Google+ Linkedin

Written By :

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Rada si tieto príbehy aj píšem a hrám.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*