fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Novorodenec sa nakazil od matky. V pôrodnici má polovica rodičiek koronavírus

V oblasti ruského Kaukazu sa narodilo dieťa s koronavírusom.

Máte tip? napíšte nám mailom

O infikovanom novorodencovi, ktorý prišiel na svet infikovanej matke, informovala s odvolaním sa na tamojšieho lekára v nedeľu štátna spravodajská agentúra TASS. Správu potom overila agentúra AFP.

Ide už o tretí podobný prípad na svete. Naposledy sa narodilo dieťa s ochorením COVID-19 v polovici apríla v juhoamerickom Peru.

Novorodenec sa narodil v Severnom Osetsku, konkrétne v meste Beslan. Jeho tehotná matka bola na ochorenie koronavírus pozitívna. Nákaza sa potom potvrdila aj u jej čerstvého potomka.

Polovica rodičiek je nakazená koronavírusom

,,Teraz sú doma, ich stav je dobrý, ” povedal hovorca ministerstva zdravotníctva. Miestne médiá tiež citovali tamojšieho šéfa gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Hassana Tagieva, ktorý uviedol, že 17 z 35 žien, ktoré majú v tunajšom zariadení rodiť, je nakazených koronavírusom.

Takmer 300-tisíc infikovaných v Rusku

Denný prírastok novonakazených v Rusku sa za posledných 24 hodín znateľne znížil v porovnaní s predchádzajúcim dňom a v máji prvýkrát klesol pod deväťtisíc. Avšak tento ukazovateľ je relatívne ďalej vysoký.

V porovnaní s predchádzajúcimi dňami opäť mierne klesol počet prípadov úmrtí nakazených pacientov. Vyplýva to z údajov, ktoré v pondelok oznámil krízový štáb. Premiér Michail Mišustin povedal, že sa rast ochorenia koronavírusom v krajine už podarilo zastaviť.

Prečítajte si tiež:
Nosenie rúšok už nebude všade povinné! Vonku ho už nemusíte mať

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj blesk tass

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií