Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Toxické-netoxické, ideeem! Ruskí instagrameri si našli novú zábavku. Neuveríte, kde sa fotia!

Krásne tyrkysové jazero na Sibíri, ktoré si vďaka svojmu tropickému vzhľadu vyslúžilo prezývku „Novosibírske Mladivy“, je vlastne skládkou popola z elektrárne. Informuje o tom BBC.

Stále naberá na popularite a selfie fotkami z tohto prostredia sa hrdia najmä ruskí influenceri na Instagrame. No dôvod tohto nádherného sfarbenia až taký poetický nie je – tyrkysové je vďaka vápenatým soliam a iným oxidom kovov. Kúpanie v takejto vode môže vyvolať silnú alergickú reakciu.

https://www.instagram.com/p/BzMOoYllByz/

Na rozmáhajúce sa selfie z „Novosibírskych Maldív“ reagovala ruská spoločnosť, ktorá prevádzkuje uhoľnú elektráreň, tým, že vyzvala ľudí, aby nechodili blízko k vode. Ale ľuďom veľa netreba… Zdá sa totiž, že práve varovania vzbudili ešte väčší záujem a prilákali viac ľudí bažiacich po dokonalých fotkách.

Keďže to nie je to Černobyľ, je to v pohode?

Jeden používateľ na Instagram zavesil fotku, ako leží na brehu skládky. Napísal k tomu: „Jasné, nie je to Černobyľ, ale stále je to nebezpečné!“ Ďalší sa bez zábran odfotil v jazere na nafukovačke jednorožca, s kuklou na hlave, a k fotke napísal: „Nie je nebezpečné plávať tam. Ráno mi síce nohy sčerveneli a svrbeli dva dni, potom to už bolo v poriadku. Ale tak čo by ste neurobili kvôli takýmto obrazom? Dodal, že voda chutila trocha kyslo.

https://www.instagram.com/p/BzekxiqFmcy/

Leo Alexey, ktorý založil instagramový účet venujúci sa tejto nádrži, prezradil, že bol pri ňom už štyrikrát, no do vody nevstúpil ani raz.

Siberian Generating Company (SGK), ktorá prevádzkuje uhoľnú elektráreň, napísala na ruskú sociálnu sieť VKontakte ešte v júni: „NEPLÁVAŤ v skládke popola.“

„Voda je vysoko zásaditá,“ uvádza spoločnosť. „Je to preto, že sa v nej rozpustia vápenaté soli a iné oxidy kovov. Kontakt s vodou môže spôsobiť alergickú reakciu!“ Takisto hovoria, že sa človek môže zaboriť do popolavého bahna a už nemusí vyjsť von.

https://www.instagram.com/p/Bzv-llrnGKY/

Novosibírske Maldivy teda pripomínajú nedávno veľmi rozoberanú tému influencerov, ktorí sa bez okolkov fotili (aj polonahí) v Černobyli.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií