Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Novou podpredsedníčkou Štatistického úradu SR sa stala Ľudmila Ivančíková

Rozhodla o tom vláda na dnešnom rokovaní.

10.7.2024 (SITA.sk) – Novou podpredsedníčkou Štatistického úradu SR sa stala Ľudmila Ivančíková. Rozhodla o tom vláda na stredajšom rokovaní.

Ivančíková vyštudovala sociológiu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Od roku 1987 do 1992 pôsobila ako demografka. Následne až do roku 2003 bola vedúcou oddelenia sociálnych štatistík a výberových zisťovaní a na starosti mala riadenia sociálnych štatistík, výberových zisťovaní a sčítania obyvateľov domov a bytov za územie Bratislavy.

V rokoch 2003 až 2009 bola vedúcou projektu Štatistika Európskej únie o príjmoch a životných podmienkach (EU-SILC). Od roku 2009 pôsobila ako generálna riaditeľka sekcie sociálnych štatistík a demografie.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), podpredsedníčka, Rokovanie vlády
Zdroj: SITA.sk – Novou podpredsedníčkou Štatistického úradu SR sa stala Ľudmila Ivančíková © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií