Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nový minister obrany Sklenár chce pokračovať v rozbehnutých projektoch aj v pomoci na Ukrajine (video)

Ukrajina podľa neho potrebuje pomoc a podporu, podporuje obnoviť svoju suverenitu a teritoriálnu integritu.

15.5.2023 (SITA.sk) – Nový minister obrany Martin Sklenár chce so svojím tímom pokračovať v rozbehnutých projektoch a iniciatívach svojho rezortu. Na spoločnej tlačovej konferencii nových členov úradníckej vlády spomenul napríklad stabilizáciu a rozvoj vojenského personálu, modernizáciu vojenskej techniky a infraštruktúry, ale aj medzinárodnú spoluprácu s partnermi z Európskej únie a Severoatlantickej aliancie.

Podľa Sklenára žijeme v turbulentnom období. „Situácia na Ukrajine si naďalej vyžaduje našu plnú pozornosť,“ povedal a dodal, že jej výsledok bude mať priamy dopad na to, v akom svete budeme žiť.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ako dodal, ruská agresia u nášho východného suseda ovplyvňuje bezpečnosť, obranu i prosperitu Slovenska a jeho obyvateľov. Ukrajina podľa neho potrebuje pomoc a podporu, podporuje obnoviť svoju suverenitu a teritoriálnu integritu. „Naša podpora preto bude pokračovať,“ uviedol nový šéf rezortu obrany.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentka Čaputová vymenovala úradnícku vládu (fotografie)

Martin Sklenár je skúsený analytik, diplomat a odborník na bezpečnostnú a obrannú politiku. Pôsobil v rezortoch obrany a zahraničných vecí. Bol súčasťou tímov, ktoré pripravovali a vyjednávali kľúčové strategické a obranné dokumenty. Zastupoval Slovenskú republiku na rokovaniach týkajúcich sa bezpečnosti a obrany v rámci Európskej únie i NATO.

Cenné medzinárodné skúsenosti získal ako diplomat na našom stálom zastúpení pri Európskej únii v Bruseli, na veľvyslanectve vo Washingtone a ako politický expert v misii OSN v Kosove. Na ministerstve obrany doteraz pôsobil ako generálny riaditeľ sekcie obrannej politiky. Vyštudoval medzinárodné vzťahy a diplomaciu.

Viac k témam: Minister obrany SR, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Nový minister obrany Sklenár chce pokračovať v rozbehnutých projektoch aj v pomoci na Ukrajine (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií