Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nový šéf Snemovne reprezentantov USA súhlasí s väčšou pomocou Ukrajine, ale „za istých podmienok“

Snemovňa reprezentantov Kongresu USA v stredu zvolila Mikea Johnsona za nového predsedu.

26.10.2023 (SITA.sk) – Nový predseda Snemovne reprezentantov amerického Kongresu Mike Johnson súhlasí so zvýšením pomoci Ukrajine „za istých podmienok“.Budeme mať podmienky, takže na tom pracujeme. Chceme od Bieleho domu sledovateľnosť a ciele, ktorú sú jasné. Avšak budeme o tom diskutovať. Bude to veľmi produktívne,“ odpovedal Johnson na otázku o zvýšení pomoci Kyjevu. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje NBC News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Snemovňa reprezentantov Kongresu USA v stredu zvolila Mikea Johnsona za nového predsedu. Johnson je predstaviteľom republikánskej väčšiny a podporovateľom bývalého prezidenta Donalda Trumpa. Snemovňa reprezentantov amerického Kongresu nemôže bez svojho predsedu prijať novú legislatívu, vrátane tej, ktorá sa týka pomoci Ukrajine.

Viac k témam: Americký kongres, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, Snemovňa reprezentantov USA
Zdroj: SITA.sk – Nový šéf Snemovne reprezentantov USA súhlasí s väčšou pomocou Ukrajine, ale „za istých podmienok“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií