fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bullet journal, nový trend v organizovaní času a povinností

Máte tip? napíšte nám mailom

Ako zvládať množstvo povinností, úloh a vecí, ktoré treba naplánovať alebo vybaviť? Ako si zorganizovať čas, aby sme stihli všetko, čo potrebujeme a musíme urobiť a aby nám ostal priestor aj na to, čo nás baví a na relax?

Trendom v organizácii a plánovaní úloh a času sa stali bullet journals. O čo ide? Je to kreatívny zápisník, ktorý si prispôsobíte podľa vašich predstáv a potrieb tak, aby vám čo najviac vyhovoval. Nie je to obyčajný diár alebo zápisník. Na internete je možné nájsť množstvo návodov a inšpirácie, ako si bullet journal vytvoriť a viesť. Stačí do vyhľadáča, v pintereste, na youtube alebo instagrame zadať hľadaný výraz.

zdroj: pexels.com

Podstata bullet journal spočíva v tom, že do zápisníka si nielen robíte poznámky, ale aj kreslíte, značíte, lepíte obrázky, plánujete ciele, sny, povinnosti a úlohy, ktoré vás čakajú, ktoré musíte zvládnuť, alebo ktoré odkladáte stále dokola a vytvoríte si diár prispôsobený na mieru. Namiesto obyčajného zapisovania je bullet journal obohatený o kreatívnu stránku POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE

Prečítajte si tiež:
Komárno otvorilo novú endokrinologickú ambulanciu

vašej osobnosti. Úlohy a ciele si môžete rozdeliť na denné, týždenné a mesačné. Môžete si vytvoriť vlastný systém skratiek a značiek pre úlohy splnené, odložené alebo vybavené, zvoliť rôzne farby pre rôzne druhy plánov. Ak doplníte svoj zápisník o obrázky, grafy alebo značky, mozog ľahšie spracuje podávané informácie.  Ak vás omrzeli lepiace lístočky, to do listy a milión zoznamov, možno bude bullet journal dobrým riešením.

 

zdroj: pexels.com

Bullet journal môžete použiť aj ako finančný denník, cestovný denník alebo motiváciu na dosiahnutie cieľa, ktorý ste si stanovili. Pri postupnom zapisovaní a sledovaní jednotlivých krokov vedúcich k vytúžnému snu sa lepšie sleduje priebežný posun a prispôsobujú úlohy.

zdroj: pexels.com

Vzhľad je v tomto prípade veľmi dôležitý. Vo svojom zápisníku sa musíte cítiť komfortne, aby ste sa k nemu pravidelne vracali a aktualizovali jeho obsah. Preto je podstatný už jeho samotný výber. Zvyšok bude na vás. Písmo, farby, obrázky, kresby, grafy, tabuľky,jednoducho všetko, čím zaplníte čistý priestor, bude patriť len vám.

 

zdroj: pexels.com

Prečo stojí za zváženie založiť si bullet journal?

Prečítajte si tiež:
NASA šokuje: tvoje znamenie je iné, než si možno myslíš!

–  motivuje k aktívnemu riešeniu (dlho odkladaných) úloh,

–  ľahšie sa budete púšťať do nových vecí a výziev,

–   vedením bulet journalu v sebe prebudíte kreativitu, ktorú budete môcť uplatniť v bežnom živote,

– budete mať prehľad o svojom čase, povinnostiach, či úlohách a zistíte, kde je priestor na zlepšovanie sa,

– všetko budete mať na jednom mieste a keď sa k zápisníku po čase vrátite, s nadhľdom môžete spätne hodnotiť váš posun.

Čas a energia, ktoré vynaložíte na vedenie toho typu denníka sa vrátia v podobe mnohých výhod. Ako sa vraví, za vyskúšanie človek nič nedá.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií