Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Novým podpredsedom Protimonopolného úradu je Demčák, liberáli spochybňujú jeho férovosť

Verejné vypočutie Demčáka prebehlo 25. apríla. Do funkcie ho odporučila výberová komisia.

7.6.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 7. júna, 13:21

Novým podpredsedom Protimonopolného úradu SR bude od 1. augusta tohto roka Peter Demčák. V stredu ho do tejto funkcie vymenovala vláda. Demčák má vyštudované právo na Univerzite Komenského v Bratislave. Pôsobil v advokácii ale aj na PMÚ.

Zodpovedný bol za vyšetrovanie kartelových prípadov, vrátane vydávania rozhodnutí v správnom konaní. Naposledy pracoval ako riaditeľ Odboru zdravotníctva na Sekcii plánu obnovy a odolnosti Úradu vlády SR.

Verejné vypočutie Demčáka prebehlo 25. apríla. Do funkcie ho odporučila výberová komisia. Samotné výberové konania však sprevádzala kritika.

Strana Sloboda a Solidarita ako aj predseda parlamentného výboru pre hospodárske záležitosti Peter Kremský (OĽaNO) vyzvali PMÚ zrušiť výberové konanie a zopakovať ho nanovo. Liberáli spochybňujú jeho transparentnosť a férovosť. Kremskému prekáža, že do výberového konania sa prihlásil iba jeden uchádzač.

Kabinet taktiež vymenoval nového člena Rady Protimonopolného úradu SR. Z trojice kandidátov, ktorými boli Eva Ladiverová, Michael Siman a Ján Vajda, ministri vybrali Michaela Simana. Svoju funkciu bude vykonávať do 12. mája 2026.

Viac k témam: Liberáli, uvedenie do funkcie
Zdroj: SITA.sk – Novým podpredsedom Protimonopolného úradu je Demčák, liberáli spochybňujú jeho férovosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií