fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

O post predsedu ZMOS-u sa budú uchádzať traja primátori a päť starostov

Okrem voľby predsedu bude súčasťou 34. snemu aj voľba členov kontrolnej komisie na najbližšie volebné obdobie.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.4.2023 (SITA.sk) – O post predsedu Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) sa bude na májovom sneme uchádzať osem kandidátov, z tohto traja primátori a päť starostov. Ich kandidatúru schválili členovia Rady ZMOS po rokovaní snemov 62 regionálnych združení miest a obcí.

Pozícia predsedu

Snem ZMOS sa uskutoční v dňoch 23. a 24. mája 2023 v Bratislave. Združenie o tom informovalo v tlačovej správe.

Z radov primátorov sa o pozíciu predsedu Združenia miest a obcí Slovenska uchádza súčasný predseda a primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger, ďalej terajší podpredseda a primátor Partizánskeho Jozef Božik a primátor Novej Dubnice Peter Marušinec.

Voľba členov kontrolnej komisie

Zo starostov na post predsedu ZMOS kandiduje starosta obce Ratkovce Martin Červenka, starosta Nižného Hrušova Ján Fenčák, starosta Zborova nad Bystricou Juraj Hlavatý, starostka Spišských Tomášoviec Zuzana Nebusová a starosta obce Oravská Polhora Michal Strnál.

Okrem voľby predsedu bude súčasťou 34. snemu aj voľba členov kontrolnej komisie na najbližšie volebné obdobie. Členovia Rady ZMOS schválili kandidatúru 21 primátorov a starostov na návrh 16 regionálnych združení miest a obcí na členov tejto komisie, ktorú tvoria piati zástupcovia z radu primátorov a starostov.

Prečítajte si tiež:
NATO zďaleka nie je také slabé, ako si Putin dlho myslel, vyhlásil Pistorius

Združenie miest a obcí Slovenska je najväčšia nevládna organizácia zastupujúca mestá, obce a mestské časti. Ako uvádza, združuje 2 784 samospráv z celkového počtu 2 929. Zo 140 miest je členom ZMOS 131 a z 2 750 obcí sa svojím členstvom k ZMOS hlási 2 653.

Viac k témam: Primátori, Výberové konanie
Zdroj: SITA.sk – O post predsedu ZMOS-u sa budú uchádzať traja primátori a päť starostov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií