fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

O týchto 15 miestach veľa turistov nevie a robí chybu. Sú nádherné!

Máte tip? napíšte nám mailom

Na svete existuje mnoho krásnych destinácií, ktoré by ste zaručene mali navštíviť. Výnimkou nie sú ani tieto, avšak, zaujímavosťou je, že o nich málokto vie aj napriek tomu, že v sebe skrývajú obrovské bohatstvo.

Poďte sa s nami spoločne pozrieť, o ktorých destináciách je reč.

Blagaj, Bosna a Hercegovina

Blagaj je malá dedina, ktorá je umiestnená medzi malými vodopádmi. Je obklopená azúrovými vodami a jej domy sú umiestnené pod strmými skalami. Jednoducho raj na zemi.

blagaj

Červená pôda Dongchuan, Čína

Veľká koncentrácia minerálov a fosílií spôsobila hnedočervený vzhľad tejto krajiny. Ide o hornaté údolie na juhozápade Kunming, ktoré nie je vzhľadom na odľahlosť verejnej infraštruktúry na turistickej mape Číny. Zaujímavosťou je, že bolo objavené až niekedy okolo 1990.

dongchuan-red-soil

Ostrov Flores, Portugalsko

Na zozname svetového dedičstva UNESCO sa nachádza tento portugalský ostrov. Na jeho území sa nachádza národný park s jedinečnou flórou a faunou. Nájdete tam horúce prírodné pramene, lagúny, útulné dediny, jazerá, sopky a svetoznáme jaskyne.

flores-island

Pláž Hidden, Ostrovy Marieta v Mexiku

Nádhernú pláž, ktorá je stratená v hblinách ostrova, nájdete v Mexiku. Práve tam sa totiž nachádza pláž Hidden, ktorá je významná svojou čistou vodou a širokou škálou vtákov. Na toto nádherné miesto sa môžete dostať iba plavbou loďou.

hidden-beach

Huacachina, Peru

Aj Peru sa môže pochváliť nádhernou oázou, ktorá sa nachádza asi 5 hodín od hlavného mesta Peru. Jej vzhľad je v porovnaní so suchou púšťou, ktorá obklopuje túto oázu, naozaj okúzľujúci a fascinujúci. Len pre zaujímavosť dodávame, že v Huacachina žije asi 200 ľudí.

Prečítajte si tiež:
Najväčší veľtrh kozmetiky INTERBEAUTY JESEŇ 2018 sa blíži! Na čo sa môžeme tešiť?

huacachina

Isola Bella, Taliansko

Jedným z najkrajších ostrovov na svete je bezpochyby taliansky ostrov Isola Bella. Vidieť na ňom môžete veľkolepý Borromeo palác a viacúrovňové kvitnúce záhrady s jaskyňou, mnoho terás a fontán. Vyhľadávanými sú aj biele pávy.

isola-bella

Jazero Hillier, Austrália

Toto nádherné jazero sa nachádza na juhozápade Austrálie a dostanete sa k nemu iba lietadlom. Jazero Hillier bolo objavené v roku 1802 a jeho zaujímavosťou je, že ostáva po celý rok ružové. Nikto však nevie prečo…

lake-hillier

Las Lajas Sanctuary, Kolumbia

V rokline na hranici medzi Kolumbiou a Ekvádorom nájdete toto krásne miesto nazývané Las Lajas Sanctuary. Táto neo-gotická stavba a jej interiéry sú proste skvostom. Kostol sa týči do výšky 45 metrov na hladinou rieky medzi skalami a vodopádmi. Nádhera, však?

las-lajas-sanctuary

Pokračovanie na ďalšej strane

Na svete existuje mnoho krásnych destinácií, ktoré by ste zaručene mali navštíviť. Výnimkou nie sú ani tieto, avšak, zaujímavosťou je, že o nich málokto vie aj napriek tomu, že v sebe skrývajú obrovské bohatstvo.

Poďte sa s nami spoločne pozrieť, o ktorých destináciách je reč.

Obec Popeye, Malte

Natáčanie muzikálu Popeye v roku 1980 ovplyvnilo aj túto obec na Malte. Nachádzajú sa tu totiž ešte stále niektoré domy, ktoré sú zdobené rovnakým spôsobom, ako tomu bolo pri natáčaní filmu. Okrem toho je toto miesto vyhľadávane pre pokoj a nádherný výhľad do mora.

popeye-village

Setenil de las Bodegas, Španielsko

Španielsko mestečko Setenil de las Bodegas je umiestnené v skale už 8 stáročí a právom ho miestni obyvatelia nazývajú “mesto pod kameňmi”. V prípade návštevy tohto okúzľujúceho mesta budete mať pocit, že ste malý ako mravec v porovnaní s vysokými horninami.

Prečítajte si tiež:
Braňo Mojsej chce liečiť ľudí zo závislosti na alkohole: Má vlastnú kliniku

setenil-de-las-bodegas

Jaskyňa Saint Marcel d´Ardeche, Francúzsko

Jaskyňa Saint Marcel d´Ardeche sa nachádza v regióne Rhône vo francúzskych Alpách. Bola objavená v roku 1836 francúzskym lovcom a ide o nádhernú jaskyňu s krištáľovo čistou vodou a farebnými kameňmi.

the-cave-of-saint-marcel-dardeche

Darvaza kráter, Turkménsko

Tento obrovský kráter pripomínajúci “dvere do pekla” má asi 60 metrov v priemere a do hĺbky 20. Ide o náhodnú jaskyňu so zásobami zemného plynu, ktorú objavili geológovia. Keďže chceli zamedziť škodlivým účinkom plynu na ľudí, rozhodli sa plyn spáliť. Oheň mal horieť niekoľko dní, avšak, horí už 45 rokov.

the-door-to-hell

Národný park Lencois Maranhenses, Brazília

Fascinujúci pohľad poskytuje Národný park Lencois Maranhenses na pobreží Atlantického oceánu v severovýchode Brazílie. Každý rok sa tam totiž po obdobiach dažďov objavia tyrkysové lagúny. Najlepší čas na návštevu je od júla do septembra, pretože práve vtedy dosiahnu lagúny svoju plnú krásu.

the-lencois-maranhenses-national-park

Mramorová jaskyňa, Čile

Na polostrove General Carrera v Čile sa nachádzajú tieto úžasné mramorové jaskyne. Ide o úchvatné dielo, ktoré bolo starostlivo a trpezlivo vytvorené vodou po tisíce rokov.

the-marble-caves

Štrbina Silfra, Island

V národnom parku Thingvellir v Islande sa nachádza táto trhlina pod názvom Silfra. Ide o obľúbené miesto potápačov a dobrodruhov, na ktorom môžu vidieť vďaka čistej vode aj cez 300 metrov.

the-silfra-fissure

Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií