Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Obec Dubovce v skalickom okrese je pripojená na verejný vodovod, obyvatelia majú konečne prístup k pitnej vode

Celková dĺžka vybudovaného vodovodu je 3 563 metrov.

14.3.2024 (SITA.sk) – Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) pripojila na verejný vodovod obec Dubovce v okrese Skalica.

Zároveň tak zavŕšila výstavbu verejného vodovodu v troch obciach na Záhorí v celkovej hodnote približne 9,5 milióna eur, vďaka ktorej vzniklo viac ako 1 000 nových odberných miest.

Vyše dvesto odberných miest

Vďaka projektu za približne 2,3 milióna eur sa v obci Dubovce môže k verejnému vodovodu pripojiť 233 nových odberných miest, vodári tu predpokladajú odber vody na úrovni 1,8 litra za sekundu.

Celková dĺžka vybudovaného vodovodu je 3 563 metrov.

„Obyvatelia Duboviec sa tak dnes pridali k obyvateľom obcí Popudinské Močidľany a Radošovce, ktoré už tiež majú nepretržitý prístup ku kvalitnej pitnej vode dodávanej BVS. Všetky tri obce na Záhorí mali rovnaký problém. Vodovod prechádzal v ich tesnej blízkosti, no napriek tomu nemali obyvatelia prístup k pitnej vode,“ vysvetlil riaditeľ pre rozvoj podnikania a infraštruktúry a člen predstavenstva BVS Marián Havel.

Dve obce pripojili vlani

Popudinské Močidľany a Radošovce boli na vodovod pripojené v minulom roku.

„Sľúbili sme, že vďaka efektívnemu riadeniu spoločnosti začneme s modernizáciou existujúcej infraštruktúry, ale aj s výstavbou nových vodovodov. Spustenie vodovodu v Dubovciach je nielen skvelou správou pre obyvateľov obce, ale aj dôkazom toho, že držíme slovo,“ skonštatoval generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Bratislavskej vodárenskej spoločnosti Ivan Peschl.

Viac k témam: Vodovod
Zdroj: SITA.sk – Obec Dubovce v skalickom okrese je pripojená na verejný vodovod, obyvatelia majú konečne prístup k pitnej vode © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií