fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Objavili sa vám na tele červené škvrny? Prezradíme vám, či je čas na paniku alebo nie

Máte tip? napíšte nám mailom

Našli ste si na tele mätúce červené škvrny a neviete, čo s nimi? Nebojte sa, dnes sa dozviete, o čo ide a kedy to nastáva.

Za červené škvrny môže angióm, teda malý benígny nádor, ktorý sa skladá z krvných ciev. Za jeho vznikom stoja 2 hlavné dôvody:

1. vek – Takýto angióm sa môže objaviť od 30 rokov vyššie a je spôsobený zmenou kože a ciev v priebehu veku.

2. zdravotné problémy či zlý životný štýl – Angióm môže signalizovať aj rôzne ochorenia, ako napríklad problémy s pečeňou, cievne ochorenia či hormonálne poruchy.

preview-11865610-650x341-98-1487698830

Oveľa väčšiu pozornosť by ste ale mali venovať zmene veľkosti, tvaru alebo krvácaniu takejto červenej škvrnky. V takomto prípade je najlepšie vyhľadať odbornú pomoc.

Ak však chcete angiómu predísť v budúcnosti, tak najlepšou prevenciou je zdravý životný štýl a vyvážená strava. Mali by ste piť džúsy a veľa vody, jesť čerstvú zeleninu a zdravé tuky, ktoré sú napríklad v avokáde a olivovom oleji. Aj vďaka týmto jednoduchým radám by ste si mali udržať čistú a mladú pleť.

Prečítajte si tiež:
5 ranných návykov, po ktorých sa žiaľ priberá

Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií